Raport

JLL European City Dynamics report 2019

W niniejszym raporcie omówiono zmiany populacji i zmieniające się struktury społeczne i gospodarcze, a także ich wpływ na popyt na mieszkania w Europie.

04 września 2019

W 2019 roku prawie trzy czwarte Europejczyków mieszka w miastach i przewiduje się, że odsetek ten wzrośnie. Badamy wpływ zmieniającego się krajobrazu demograficznego na rozwiązania mieszkaniowe potrzebne ludziom w całej Europie.

W JLL rozumiemy zmieniające się style życia ludzi, zaczynając od nauki, przez życie zawodowe aż po emeryturę. W niniejszym raporcie przedstawiono trzy główne aspekty zmieniającego się krajobrazu demograficznego Europy: miejsca zamieszkania ludzi, tego kim są i zmieniające się wzorce ich życia. Te trzy powiązane ze sobą elementy wpływają na obecny i przyszły popyt na domy na całym kontynencie.

Dzięki głębokiej analizie zmian populacji w Europie przyglądamy się bliżej profilom wiekowym, badamy zmiany społeczne w sposobie życia dorosłych i przyglądamy się trendom, których możemy się spodziewać w ciągu następnej dekady. Nasza analiza rzuca światło na obecny i przyszły popyt na domy oraz zakres rozwiązań mieszkaniowych wymaganych przez rosnącą populację miejską Europy.

Niektóre z europejskich trendów, które badamy, obejmują:

  • Silną urbanizację
  • Starzejące się populacje
  • Młode miasta
  • Malejące rozmiary gospodarstw domowych
  • Rosnąca liczbę zapisów na studia wyższe

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.