Raport

Preferencje nabywców mieszkań - 2020

Poznanie z odpowiednim wyprzedzeniem życzeń i możliwości przyszłego popytu jest podstawą dla tworzenia skutecznych strategii marketingowych i sprzedażowych na rynku mieszkaniowym.

Jednym z pytań, często zadawanych w ostatnich miesiącach, jest wpływ pandemii na preferencje mieszkaniowe Polaków. Wielomiesięczna praca w domu w połączeniu z ograniczeniem w przemieszczaniu się, zamknięciem kawiarni i restauracji oraz zdalnym nauczaniem, spowodowała duże zmiany w postrzeganiu naszych mieszkań. Spędzanie większej części życia w mieszkaniu bezsprzecznie zmienia podejście do jego najważniejszych cech i funkcjonalności. Stawia nas to wobec prawdziwej rewolucji w projektowaniu mieszkań i osiedli oraz konieczności bacznego obserwowania tworzących się w nowej rzeczywistości trendów.

Na popyt składają się co roku decyzje dziesiątków tysięcy, a w skali kraju – ponad stu kilkudziesięciu tysięcy pojedynczych osób, ale także par czy rodzin z dziećmi, w jakimś stopniu włączanymi przez rodziców w proces wybierania nowego mieszkania. Poznanie tego przyszłego potencjalnego popytu, jego marzeń, życzeń, możliwości i rozpoznanie tego zjawiska z odpowiednim wyprzedzeniem nie w skali małej grupy fokusowej, lecz w skali dzielnic, miast czy całych aglomeracji, jest dziś podstawą dla tworzenia skutecznych strategii marketingowych i sprzedażowych.

Równie cenna, a nawet cenniejsza jest możliwość śledzenia zmian struktury i charakterystyki popytu w czasie, gdyż, po zebraniu wystarczająco dużej liczby danych w wystarczająco długim czasie, pozwala to na wyciągnięcie wniosków co do obserwowanych trendów, czyli na zajrzenie w przyszłość popytu na rynku mieszkaniowym.

Oddajemy w państwa ręce raport na temat preferencji zakupowych osób, które zamierzały lub zamierzają nabyć mieszkanie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Powstał w oparciu o analizę danych pozyskanych za pośrednictwem platformy obido.pl , na której w ostatnim kwartale 2020 r. liczba aktywnych użytkowników wynosiła 22,7 tys. Od początku funkcjonowania platformy z obido.pl skorzystało 137 tys. potencjalnych nabywców mieszkań.

Zachęcamy do lektury. 

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.