Informacja prasowa

JLL wspiera Peakside w sprzedaży Galerii Plaza w Krakowie

Peakside sfinalizował sprzedaż 8 ha gruntu wraz z budynkiem Galerii Plaza. Nabywcą jest STRABAG Real Estate. Eksperci JLL wspierali w tym procesie sprzedającego

03 lutego 2022

Ewa Tęczak

Marketing & Communications Manager
+48 664 088 220

Transakcja pomiędzy Peakside Capital Advisors a STRABAG Real Estate dotyczyła terenu o powierzchni 8 ha na krakowskim Dąbiu, na którym znajduje się budynek dawnej galerii handlowej Plaza oraz tereny zielone i staw. Ta bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta lokalizacja gwarantuje wysoki potencjał inwestycyjny i świetną ekspozycję.

Sprzedana nieruchomość jest położona u zbiegu al. Pokoju i ul. Stanisława Lema – głównych arterii komunikacyjnych Krakowa. Tuż obok znajdują się przystanki linii tramwajowych i autobusowych, a dojazd do centrum, na Stare Miasto czy Dworzec Główny, zajmuje ok. 15 minut. W otoczeniu działki dominuje zabudowa handlowo-usługowa, mieszkaniowa oraz hotele. Dodatkowym atutem jest także dostęp do terenów zielonych – parku Lotników Polskich czy zielonych bulwarów nad Wisłą.

Nowy właściciel, spółka deweloperska STRABAG Real Estate, zapowiada wyburzenie galerii handlowej i wzniesienie nowej zabudowy. Działka na Dąbiu to idealna lokalizacja pod inwestycję typu mixed-use, która uzupełni okoliczną infrastrukturę i będzie sprzyjać rozwojowi tej dzielnicy zgodnie z trendem 15-minutowego miasta.

„Z roku na rok coraz trudniej w Krakowie o atrakcyjną działkę pod projekt deweloperski, szczególnie jeśli inwestor poszukuje gruntu o tak dużej powierzchni. Nieruchomość zbyta przez naszego klienta jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pozwalającym na realizację usług komercyjnych. Daje to kupującemu szerokie możliwości co do wyboru projektu zabudowy. Dodatkowo, wyjątkowo dobra lokalizacja sprawia, że dobrze sprawdzi się tutaj kompleks wielofunkcyjny, obejmujący mieszkania na wynajem, lokale usługowo-handlowe oraz biura. Nieczęsto pojawiają się na rynku okazje do nabycia tak atrakcyjnych gruntów. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Peakside Capital Advisors w tej wyjątkowej transakcji”, komentuje Joanna Kieszczyńska, Dyrektor w Dziale Gruntów oraz Inwestycji Komercyjnych Średniego Formatu, JLL.


O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W tym celu firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 16,6 mld USD zatrudniającą na koniec września 2021r. ponad 95 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated.