Andy Poppink

Dyrektor generalny Markets Advisory

Andy kieruje naszym działem Markets Advisory w skali globalnej, co pomaga klientom będącym inwestorami i najemcami wyrażać i osiągać cele dotyczące nieruchomości. Odpowiada za koordynację i wspiera zespoły na rynkach regionalnych i lokalnych w zapewnieniu klientom na całym świecie zintegrowanego podejścia One JLL.

Bogata kariera Andy’ego w branży nieruchomości komercyjnych trwa od ponad dwóch dekad. Wspierał zarówno startupy na wczesnym etapie rozwoju, jak i globalne korporacje w zakresie formułowania i strategicznego wdrażania strategii dotyczących nieruchomości. Aktywnie angażuje się w najnowsze trendy technologiczne i jest znany z innowacyjnego myślenia i kreatywnego podejścia.

W lipcu 2023 r. Andy uzyskał funkcję o randze globalnej jako dyrektor generalny działu Markets Advisory i dołączył do globalnego zarządu. Wcześniej, w 2021 roku, Andy przeniósł się do Europy, aby tam pełnić rolę dyrektora generalnego działu Markets Advisory na region EMEA. Pierwotnie Andy pojawił się w JLL w 2008 w związku z przejęciem The Staubach Company, gdzie pełnił rolę prezesa na region zachodnich Stanów Zjednoczonych. Mieszkał wówczas na obszarze Dolny Krzemowej w Kalifornii.

Andy odpowiada za dalszy rozwój strategii globalnego działu Markets Advisory w JLL we współpracy z rynkami regionalnymi, krajowymi i lokalnymi oraz liderami linii biznesowych.

Jest absolwentem Uniwersytetu Stanforda, gdzie zdobył tytuł licencjata ekonomii i magistra w dziedzinie struktur organizacyjnych, a przy tym był kapitanem drużyny koszykarskiej.

Jako były zawodowy sportowiec Andy lubi aktywnie spędzać czas z rodziną.