Doradztwo finansowe w zakresie energetyki i infrastruktury

Skonsultuj z nami możliwości inwestycyjne w obszarze energetyki wiatrowej, energetyki słonecznej, magazynów energii i innych źródeł energetyki odnawialnej (OZE) w Polsce oraz na pozostałych rynkach CEE.

W czym
możemy pomóc?

Energetyka odnawialna przyciąga rekordowe inwestycje i ten trend będzie się umacniał w najbliższych latach. Pomożemy Ci w pełni wykorzystać możliwości na  dynamicznie rosnącym rynku OZE.
Pozyskiwanie finansowania

Pozyskaj finansowanie w formie kapitału, fnansowania hybrydowego (mezzanine) oraz długu z naszej globalnej bazy inwestorów na projekty energetyki odnawialnej  na każdym stadium rozwoju projektu (finansowanie fazy dewelopmentu, zakup gotowych projektów, finansowanie pomostowe lub co-dewelopment etapu budowy, refinansowanie lub odkup zrealizowanego projektu).

Fuzje i przejęcia (M&A)

Skorzystaj z porady ekspertów w zakresie zakupu lub sprzedaży projektu z zakresu energetyki odnawialnej. Otrzymaj najlepszą możliwą rynkową cenę za  Twoje aktywa dzięki ustrukturyzowanemu i konkurencyjnemu procesowi sprzedaży zarządzanemu przez JLL. Skorzystaj z doradztwa przy strukturyzacji zakupu projektu i zawrzyj korzystną transakcję.

Doradztwo Strategiczne

Poruszaj się po zawiłościach stale zmieniającego się rynku energii, korzystając z naszego wyspecjalizowanego doradztwa biznesowego, finansowego i strategicznego . Wejdź na nowe rynki, odkryj  możliwości inwestycyjne i ustrukturyzuj swoją inwestycję.

Wyceny

Oceń wartość rynkową aktywów energetycznych i infrastrukturalnych, korzystając z naszego doświadczenia transakcyjnego i  danych rynkowych. Podejmij świadomą decyzję w oparciu o fundamentalną wartość i potencjał wzrostu aktywów.

Zrównoważony rozwój

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązania, które maksymalizują wartość aktywów, zmniejszają ryzyka, tworzą nowe strumienie przychodów, redukują koszty użytkowania, poprawiają komfort, umożliwiając zmianę sposobu, w jaki inwestujesz, rozwijasz, zarządzasz lub zajmujesz budynki. Świadczymy doradztwo w zakresie systemów PV montowanych na dachach budynków, doradzwo w zakresie umów PPA i cPPA, doradztwo w zakresie wykorzystania energii na własne potrzeby (behind the meter).

Planowanie i rozwoj

Niezależnie od tego, czy szukasz porady w zakresie pozwolenia na budowę w zakresie inwestycji związanych z energią odnawialną lub niskoemisyjną, chcesz zmaksymalizować wartość terenu lub programu, kupić lub sprzedać grunt, nasze zespoły specjalistów mogą pomóc

Dlaczego warto współpracować z JLL?

Nasze przewagi konkurencyjne stanowią wartość dodaną dla klientów.Dostęp do globalnych rynków kapitałowych 
  • Globalna sieć inwestorów, tym inwestorzy kapitałowi, dłużni oraz hybrydowi.
  • Inwestorzy finansowi i branżowi.

Znajomość rynku energii odnawialnej
  • 100 lat doświadczenia zgromadzonego przez zespół w energetyce odnawialnej.
  • Dogłębne zrozumienie różnych technologii odnawialnych: energii słonecznej, wiatrowej, akumulatorów, technologii wodorowych i innych.

Wyspecjalizowany zespół
  • Doświadczony zespół w 100% skoncentrowany na transakcjach i finansowaniu energii odnawialnej.
  • Zróżnicowane doświadczenie: doświadczenie w  dewelopmencie energii odnawialnej, inżynierowie, finansiści, eksperci i konsultanci rynkowi itp.

Realizujemy złożone transakcje
  • Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w zakresie fuzji i przejęć na rynkach kapitałowych znajdujemy kreatywne rozwiązania złożonych transakcji i ich finansowania.

Dedykowane usługi
  • Zakres usług dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.
  • Elastyczne zasady wynagrodzenia.

Doświadczenie transakcyjne w obszarze energii odnawialnej

70+

transakcji

5.3 GWp

mocy w projektach energetyki odnawialnej

8 mld €

wartość aktywów będących przedmiotem transakcji

20+

ekspertów w Europie

Porozmawiaj z nami o
Energetyce i Infrastrukturze