Anthony Couse

Chief Executive Officer, Asia Pacific

W ciągu trzech dekad pracy w firmie współpracował z inwestorami, właścicielami i najemcami we wszystkich obszarach nieruchomości komercyjnych. Odpowiada za operacje firmy w regionie Azji i Pacyfiku.

Anthony spędził ostatnie 25 lat w Azji, pomagając w ekspansji JLL w takich krajach jak Chiny, Japonia, Indie i Korea, a także uczestnicząc w kilku przełomowych projektach rozwojowych. Przez dziesięć lat mieszkał w Chinach, kierując działalnością JLL w Szanghaju i wschodnich Chinach, a także działalnością China Capital Markets. Wcześniej przez 13 lat pracował w Hongkongu, zajmując w firmie różne stanowiska kierownicze.

Wiedza Anthony'ego z zakresu nieruchomości, obejmująca zagadnienia najmu, rynki kapitałowe i reprezentację najemców była doskonalona w trakcie całej jego kariery zawodowej. 

Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów biologicznych na Uniwersytecie Londyńskim w 1987 roku Anthony podjął pracę w firmie De Groot Collis. Przeszedł do JLL w 1989 roku, a w 1993 roku przeprowadził się do Hongkongu.

Praca za granicą miała trwać zaledwie trzy lata. Ale rozwój JLL w Azji i ogólne zamiłowanie do pracy i życia w tym regionie zatrzymały go tam na dłużej. W pewnym stopniu Anthony przypisuje swój wędrowny styl życia korzeniom, z których wyrósł. Urodził się w Pakistanie, gdzie jego ojciec – Brytyjczyk - pracował w globalnej firmie księgowej.

Anthony często pisze na temat najważniejszych trendów wpływających na rynki nieruchomości i style pracy. W wolnym czasie lubi biegać i jeździć na rowerze.