Greg O’Brien

CEO, Markets

Greg O'Brien odpowiada za strategiczne przywództwo w Amerykach.

GJego zróżnicowana kariera w branży nieruchomości komercyjnych trwa od trzech dekad. Greg pomaga inwestorom w procesach zakupów nieruchomości oraz wspiera klientów w przejściu przez zapisy umów najmu, jak również duże projekty modernizacyjne. Greg zaczął pracę w JLL w 2008 roku w związku z przejęciem firmy The Staubach Company, w której był dyrektorem generalnym. W ciągu ostatnich dziesięciu lat pełnił w JLL wiele wyższych stanowisk kierowniczych.

Stanowisko dyrektora generalnego w regionie Ameryki objął w 2014 roku. Mieszka w Waszyngtonie, ale ściśle współpracuje z klientami i zespołami JLL na całym świecie. Coraz częściej jego praca polega na pomaganiu klientom chcącym korzystać z big data w dostosowywaniu rozwiązań technologicznych do swoich potrzeb. Big data pomaga poprawić wydajność w wielu aspektach: od konserwacji wind, po portfele obejmujące tysiące aktywów.

Greg nie zawsze pracował w branży nieruchomości. Po uzyskaniu tytułu inżyniera elektryka na Uniwersytecie Tufts w 1984 roku przez trzy lata realizował projekty w branży techologicznej. Te kompetencje, np. umiejętność szybkiego zidentyfikowania skutecznego rozwiązani danego problemu, wykorzystuje w całej swojej karierze zawodowej. Greg przeszedł do sektora nieruchomości po ukończeniu Harvard Business School i uzyskaniu tytułu MBA.

Mocno wierzy w wartość edukacji i wykształcenia, a od 2000 roku zasiada w zarządzie Teach for America.

Wolny czas lubi spędzać z rodziną, podróżować, grać w golfa i czasami nurkować.