Greg O’Brien

Dyrektor wykonawczy, Markets Advisory w regionie obu Ameryk

Greg O’Brien jest CEO ds. rynków w JLL. Na tym stanowisku jest członkiem Globalnego Zarządu odpowiedzialnym za strategiczne przywództwo i nadzór nad wszystkimi operacjami na rynkach regionalnych i lokalnych.

Zróżnicowana kariera Greg'a na rynku nieruchomości komercyjnych trwa od trzech dekad. Pomagał inwestorom kupować wieżowce i centra handlowe oraz współpracował z firmami pośrednicząc w zawieraniu umów najmu i realizacji dużych projektów remontowych. Greg trafił do JLL podczas przejęcia The Staubach Company, w której pełnił funkcję CEO, w 2008 roku. Od tego czasu zajmował liczne stanowiska kierownicze wyższego szczebla w JLL.

Greg rozpoczął pracę na stanowisku CEO regionu obu Ameryk w 2014 r., a w styczniu 2021 r. przejął odpowiedzialność jako CEO ds. rynków. Pracuje w Waszyngtonie, D.C., blisko współpracując z klientami i zespołami JLL w miastach na całym świecie. Coraz częściej jego praca polega na pomocy w dostosowywaniu rozwiązań technologicznych dla klientów, którzy chcą korzystać z dużych ilości danych, co zwiększa ogólną efektywność, począwszy od konserwacji wind, a skończywszy na złożonych portfelach z tysiącami aktywów.

Greg nie zawsze zajmował się nieruchomościami. Pracował w branży technologicznej przez trzy lata po uzyskaniu dyplomu inżyniera elektryka na Tufts University w 1984 roku. Te wczesne umiejętności i spostrzeżenia – takie jak szybkie wykrywanie tego, co jest skuteczne, a co nie – wykorzystał w swojej karierze. Po ukończeniu Harvard Business School z tytułem MBA przeszedł do branży nieruchomości.

Mocno wierzący w wartość edukacji, od 2000 roku jest członkiem zarządu Teach for America.

W wolnym czasie lubi wypoczywać z rodziną, podróżować, grać w golfa i okazjonalnie nurkować.