Jeff Jacobson jest odpowiedzialny za decyzje inwestycyjne oraz dobre wyniki na rynku nieruchomości. Ponadto zasiada w globalnej radzie wykonawczej spółki JLL, do której - jako niezależny podmiot - należy firma LaSalle.

Zróżnicowana kariera Jeffa w branży nieruchomości trwa już trzy dekady i obejmuje trzy kontynenty. Na obecnym stanowisku globalnego dyrektora generalnego pracuje od 2007 roku. Wcześniej był regionalnym dyrektorem generalnym europejskiego oddziału LaSalle z siedzibą w Londynie.

Jeff Jacobson odpowiada za globalne zarządzanie działalnością operacyjną i inwestycyjną LaSalle na głównych rynkach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji i Pacyfiku. Jest członkiem komitetów inwestycyjnych LaSalle we wszystkich tych trzech regionach. Za jego kadencji spółka LaSalle wyrosła na światowego lidera w zarządzaniu inwestycjami w nieruchomości na rzecz klientów instytucjonalnych i indywidualnych.   

Jeff Jacobson uzyskał tytuł licencjata i magistra na Uniwersytecie Stanforda. Wcześniej zasiadał w zarządzie European Association for Investors in Non-listed Real Estate Vehicles (INREV). Jest również członkiem Pension Real Estate Association, Association of Foreign Investors in Real Estate oraz Stanford Real Estate Council (SREC).