Mateusz Bonca

Chief Executive Officer

Mateusz Bonca nadzoruje całość działalności JLL w Polsce – zarówno lokalny zespół doradztwa nieruchomościowego, jak i zespoły wspierające klientów oraz realizujące projekty dla innych oddziałów JLL w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jest ekspertem o wszechstronnej wiedzy analitycznej i doradczej zdobytej w wielu sektorach gospodarki. Pełnił funkcję Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A, zajmował dyrektorskie stanowiska w Deutsche Bank AG we Frankfurcie oraz Peppers and Rogers Group Middle East w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Doświadczenie w obszarze konsultingu zdobywał także w McKinsey & Company realizując projekty w kraju i zagranicą. Poza Polską przygotowywał i realizował strategiczne zmiany w korporacjach m.in. w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Belgii, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie, Republice Południowej Afryki i Turcji.

Mateusz Bonca jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował także w Al Akhawayn University w Maroku. W 2009 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Należy do Strategic Management Society – globalnej sieci ekspertów z obszaru przywództwa.