Matthew Richards

Capital Markets CEO, EMEA

Matthew nadzoruje ten obszar działalności JLL, który pomaga klientom planować, rozwijać i realizować strategie inwestycyjne w zakresie nieruchomości.

Weteran JLL, który pracuje w spółce od 1998 roku, czyli od ukończenia studiów magisterskich z zakresu zarządzania gruntami. Zajmował się już wszystkimi aspektami rynków kapitałowych, a w 2017 roku awansował na szefa tej linii biznesowej. Sprawuje również nadzór nad działaniami firmy w krajach nordyckich i Szwajcarii oraz projektami z obszaru wycen w regionie EMEA. 

W miarę wzrostu znaczenia nieruchomości jako klasy aktywów i napływu coraz większej fali inwestycji, klienci potrzebują wyspecjalizowanego doradztwa najwyższej jakości. Matthew jest zaangażowany w świadczenie szerokiej gamy usług, dywersyfikując tradycyjną ofertę kupna i sprzedaży nieruchomości. Ta różnorodność przekłada się na konieczność dysponowania odpowiednim zakresem umiejętności oraz siecią ekspertów na terenie całego regionu. Zapytany o decydujący moment w życiu zawodowym, wskazuje na oddelegowanie na początku swojej kariery zawodowej do prestiżowego klienta, co pozwoliło mu nauczyć się wartości i umiejętności związanych z budową relacji.

Matthew jest uznawany za eksperta w swojej branży. Regularnie publikuje komentarze w prasie poświęconej nieruchomościom, wypowiada się na konferencjach o światowym zasięgu i aktywnie wspiera Urban Land Institute.

Poza pracą Matthew dzieli pasję do muzyki indie z lat 90–tych i klasycznych samochodów. Ma żonę i dwoje małych dzieci.