Mihir Shah

Co-CEO, JLL Technologies

Pasją Mihira jest tworzenie i zarządzanie zespołami, które są odpowiedzialne za wprowadzanie na rynek produktów opartych na nowoczesnych technologiach.

Mihir dołączył do JLL w 2017 roku obejmując stanowisko Co-CEO (Dyrektora Współzarządzającego) JLL Spark, funduszu inwestującego w start-upy proptech oraz zwiększającego innowacyjność usług JLL z korzyścią dla klientów firmy i całej branży. W 2019 roku Mihir został mianowany Dyrektorem Współzarządzającym JLL Technologies, nowo utworzonej dywizji firmy, której celem jest dostosowanie i rozszerzenie produktów oraz usług technologicznych JLL. Mihir dołączył także do Globalnego Zarządu.

Wcześniej był współzałożycielem i dyrektorem generalnym Mob.ly, jednym z pierwszych pracowników kilku start-upów, liderem produktu w Yahoo! i starszym kierownikiem w Groupon. Anioł biznesu i doradca wielu start-upów, takich jak Uber czy Boom Supersonic.

Mihir był dyrektorem generalnym ds. rozwiązań mobilnych w Groupon, Ponadto, stworzył i prowadził firmę Merchant Products Group, odpowiedzialną za rozwój produktów, usług i technologii, które zmieniły sposób działania tysięcy partnerów handlowych Groupon. Stworzył też Merchant OS, nowy start-up w ramach Groupon, który zbudował oparte na tabletach systemy sprzedaży i płatności dla małych firm. W ciągu roku firma zatrudniła 100 pracowników zajmujących się sprzedażą, marketingiem, wsparciem i rozwojem produktów, jednocześnie szybko rozszerzając bazę klientów.

Przed finalizacją przejęcia przez Groupon, był Prezesem Zarządu i Współzałożycielem Mob.ly. Firma stworzyła szereg wiodących w swojej kategorii aplikacji mobilnych opartych na lokalizacji. Na początku swojej kariery Mihir zajmował kluczowe stanowiska kierownicze w Yahoo! Search, był Dyrektorem Marketingu Produktu w Grand Central, gdzie pomagał w uruchomieniu jednej z pierwszych sieci Web Services dla firm, a także kierował zarządzaniem produktami w Respond.com.

Swoją karierę jako konsultant ds. zarządzania w R. B. Webber & Company, gdzie współpracował z wieloma startupami i firmami technologicznymi z listy Fortune 500 w celu opracowania strategii wejścia na rynek w szerokim zakresie segmentów produktów technologicznych.

Jest absolwentem informatyki i inżynierii elektrycznej z Massachusetts Institute of Technology.