Neil Murray

Global Chief Executive Officer, Corporate Solutions

Neil nadzoruje ekspertów doradzających klientom JLL w zakresie wyboru lokalizacji oraz optymalizacji portfolio nieruchomości.

Pasja Neila związana z tematyką środowiska pracy rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy dołączył do GSH Group – firmy zajmującej się utrzymaniem obiektów nieruchomościowych. To dało mu możliwość zebrania wielu doświadczeń w trakcie podróży do różnych krajów, gdzie zajmował stanowiska kierownicze na szczeblu regionalnym. W Sodexo był dyrektorem generalnym ds. usług korporacyjnych i prezesem oddziału obejmującego swoim zasięgiem Wielką Brytanię i Irlandię. Pracę w JLL rozpoczął w 2017 roku. 

Koszty nieruchomości są dla większości firm drugim co do wielkości typem wydatków. Miejsce, w którym pracujemy, powinno stanowić atut firmy, pod warunkiem, że zostanie prawidłowo przygotowane. Dlatego Neil koncentruje się na kwestiach związanych z użytkownikiem i technologią. W czasach wyścigu o najlepsze talenty przewagę nad konkurentami można zyskać, zapewniając cyfrową przestrzeń do pracy, dostosowaną do potrzeb użytkowników i sprzyjającą kreatywności oraz osiąganiu celów.

Poza obowiązkami w zakresie rozwiązań korporacyjnych (Corporate Solutions) Neil nadzoruje operacje JLL w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wolny czas spędza na łodzi lub w porcie – jest skiperem. Po powrocie na suchy ląd pracuje nad poprawą swojego handicapu w golfie.

Neil pochodzi z Irlandii, ale mieszka w zachodnim Londynie wraz z żoną i trójką dzieci.