Raport

COVID-19:
(re)definicja
środowiska pracy

Jakie elementy i ewentualne konsekwencje powinni wziąć pod uwagę najemcy planując powroty do biur oraz (re)definiując swoje strategie dotyczące nieruchomości biurowych w rzeczywistości post COVID-19?

13 maja 2020

Globalna pandemia zakwestionowała sposób, w jaki pracowały miliony ludzi na całym świecie, przyczyniając się do wdrożenia pracy zdalnej na masową skalę. Według JLL, firmy nie wrócą do rzeczywistości, w jakiej funkcjonowały przed COVID-19, staną się jednak bardziej biznesowo odporne, dostosowując swoje modele operacyjne do warunków „nowej normalności”.

W kształtowaniu miejsc pracy przyszłości kluczowe staną się nowe trendy, równocześnie idące w parze z aspektami, które były ważne jeszcze przed COVID-19, m.in. outsourcingiem, coraz częstszą alokacją kapitału w nieruchomości, urbanizacją, nowoczesnymi technologiami i zrównoważonym rozwojem.

Najważniejsze informacje w raporcie:

  • Wnioski, jakie z pandemii wyciągnęły kraje, które doświadczyły jej jako pierwsze
  • Korporacyjna podróż ku „nowej normalności”
  • Check lista, którą powinna wykorzystać każda firma planując powrót do biura
  • Mega trendy wpływające na przyszłość przedsiębiorstw w rzeczywistości post-COVID
  • Możliwe scenariusze, które powinni wziąć pod uwagę najemcy przygotowując się do „nowej normalności”

 

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.