Raport

Rynek mieszkaniowy w Polsce – II kw. 2019

W II kw. sprzedaż nowych mieszkań spadła o 8% k/k. Głównym czynnikiem były rosnące ceny i malejąca podaż. Rekord wprowadzeń padł we Wrocławiu

25 lipca 2019

Drugi kwartał 2019 roku na pierwotnym rynku mieszkaniowym w Polsce przyniósł w porównaniu z poprzednim kwartałem wyraźne spadki zarówno pod względem liczby lokali wprowadzonych do sprzedaży, jak i sprzedanych.

W ofercie na rynkach sześciu największych aglomeracji pojawiło się 14,9 tys. nowych mieszkań, a liczba lokali sprzedanych, była o zaledwie 200 jednostek wyższa. Oferta pozostała na poziomie zbliżonym do tego sprzed kwartału i wyniosła 51,3 tys. lokali. Przy tym, dzięki rosnącym cenom, wartość przychodów ze sprzedaży nie maleje w takim stopniu jak liczba transakcji. Wyższe ceny pozwalają na pokrycie rosnących kosztów realizacji projektów deweloperskich przy utrzymaniu akceptowalnych marż.

Jak wyglądała sytuacja na pierwotnym rynku mieszkaniowym Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi? Szczegóły w najnowszym raporcie. 

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.