Raport

Przyszłość przestrzeni elastycznych w świecie dotkniętym pandemią

Konieczność wdrożenia sprawniejszej strategii portfelowej i zwiększenia mobilności pracowników, generuje popyt na elastyczne przestrzenie do pracy

14 lipca 2020

Rynek elastycznych przestrzeni do pracy przeszedł znaczące zmiany w wyniku restrykcji związanych z pandemią COVID-19. Paradoksalnie trendy, które leżały u podstaw dynamicznego rozwoju tego sektora, uległy wzmocnieniu i będą napędzać popyt na tego typu biura jeszcze długo po pandemii.

Chociaż należy oczekiwać, że modele operacyjne będą ewoluować w kierunku rozwiązań warunkowanych potrzebami inwestorów, to zapotrzebowanie na „gotowe” biura, elastyczność najmu i rozwiązania zwiększające mobilność w miejscu pracy będą nadal rosły. Zainteresowanie najemców przesunie się w kierunku poszukiwania mniejszych jednostek / biur satelitarnych, dzięki którym będą mogli skrócić czas dojazdów pracowników. Jednocześnie spodziewać się należy, że opcja elastyczności będzie traktowana przez nich jako dodatkowe udogodnienie oferowane przez wynajmujących, pozwalające dostosować się do bardziej elastycznej strategii portfela.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.

Potrzebujesz więcej informacji