Przyszłość przestrzeni elastycznych w świecie dotkniętym pandemią
Konieczność wdrożenia sprawniejszej strategii portfelowej i zwiększenia mobilności pracowników, generuje popyt na elastyczne przestrzenie do pracy
Rynek elastycznych przestrzeni do pracy przeszedł znaczące zmiany w wyniku restrykcji związanych z pandemią COVID-19. Paradoksalnie trendy, które leżały u podstaw dynamicznego rozwoju tego sektora, uległy wzmocnieniu i będą napędzać popyt na tego typu biura jeszcze długo po pandemii.
Chociaż należy oczekiwać, że modele operacyjne będą ewoluować w kierunku rozwiązań warunkowanych potrzebami inwestorów, to zapotrzebowanie na „gotowe” biura, elastyczność najmu i rozwiązania zwiększające mobilność w miejscu pracy będą nadal rosły. Zainteresowanie najemców przesunie się w kierunku poszukiwania mniejszych jednostek / biur satelitarnych, dzięki którym będą mogli skrócić czas dojazdów pracowników. Jednocześnie spodziewać się należy, że opcja elastyczności będzie traktowana przez nich jako dodatkowe udogodnienie oferowane przez wynajmujących, pozwalające dostosować się do bardziej elastycznej strategii portfela.