Informacja prasowa

Elastron wynajmuje w magazynie Panattoni

Elastron wynajął blisko 3000 mkw. w inwestycji magazynowej S5 Wrocław North Gate należącej do portfela Panattoni

26 lipca 2020

Elastron Group został założony w 1978 roku i był wtedy nakierowany na handel skórami naturalnymi dla przemysłu obuwniczego i meblowego. W 2002 roku firma zdywersyfikowała swoją strategię biznesową, poświęcając się bardziej rozwojowi i komercjalizacji kolekcji skór naturalnych, tkanin i mikrofibr dla przemysłu tapicerskiego, samochodowego i obuwniczego.

„Szeroka gama produktów w ofercie naszej firmy wymaga sprawnego prowadzenia operacji logistycznych. Kluczowy jest przy tym wynajem powierzchni w nowoczesnych i doskonale zlokalizowanych inwestycjach magazynowych, a te wymagania spełnia projekt S5 Wrocław North Gate. Ponadto, jest on doskonale skomunikowany z Wrocławiem, co przełoży się na komfortowy dojazd pracowników do naszego magazynu”, tłumaczy José Carlos Oliveira, CEO, Elastron.

Wrocławski rynek jest czwartym pod względem podaży powierzchni magazynowej w Polsce. Dotychczas zrealizowane tutaj inwestycje oferują już prawie 2,5 mln mkw.

„O atrakcyjności inwestycyjnej Wrocławia świadczy fakt, że na koniec pierwszego kwartału deweloperzy oddali tutaj do użytku 180 000 mkw. powierzchni, co było najlepszym rezultatem wśród wszystkich lokalizacji magazynowych w Polsce. W budowie pozostawało natomiast 200 000 mkw., z czego 50% powierzchni powstawało na zasadach spekulacyjnych. Świadczy to o dużym zaufaniu inwestorów w stosunku do wrocławskiego rynku, które jest dodatkowe wzmacniane nowymi umowami najmu podpisywanymi w tym regionie. Najlepszym tego przykładem jest transakcja Elastron w magazynie Panattoni”, komentuje Klaudia Dąbroś, Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL


O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest zredefiniowanie sektora nieruchomości, stwarzanie najlepszych możliwości biznesowych i atrakcyjnych, komfortowych przestrzeni sprzyjających realizowaniu celów. W ten sposób firma przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla swoich klientów, pracowników oraz społeczności, w których działa. JLL jest spółką z listy Fortune 500 zatrudniającą ponad 94 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated. Więcej informacji znajduje się na stronie www.jll.com