Poznaj nasz
zarząd

Zarząd JLL złożony z uznanych ekspertów sektora nieruchomości i nie tylko, reprezentuje interesy akcjonariuszy i pomaga w kierowaniu polityką firmy w zakresie ładu korporacyjnego i zarządzania ryzykiem.

Chairman of the Board
Jones Lang LaSalle Incorporated

Sheila Penrose jest prezesem zarządu JLL od 2005 roku.

Przez ponad 23 lata pracowała w Northern Trust Corporation, która jest bankową spółką holdingową i globalnym dostawcą usług finansowych dla osób fizycznych i podmiotów instytucjonalnych. W Northern Trust pełniła funkcję prezesa ds. usług korporacyjnych i instytucjonalnych oraz była członkiem komitetu zarządzającego. Odeszła z firmy w 2000 roku.

Sheila Penrose jest członkiem zarządu McDonald's Corporation, a w latach 2001–2007 pełniła funkcję doradcy wykonawczego The Boston Consulting Group.

Uzyskała tytuł licencjata na Uniwersytecie Birmingham w Anglii oraz tytuł magistra w London School of Economics. Była także słuchaczką programu przeznaczonego dla kadry kierowniczej wyższego szczebla prowadzonego przez Stanford Graduate School of Business.

Chief Executive Officer
Jones Lang LaSalle Incorporated

Christian jest odpowiedzialny za ustalanie strategicznego kierunku rozwoju firmy. Pełni również funkcję prezesa globalnej rady wykonawczej JLL.

Jego obszarem odpowiedzialności jest również dbałość o zapewnienie JLL mocnej pozycji wśród czołowych firm na świecie. Wizja ta wymaga zastosowania najlepszych na rynku rozwiązań cyfrowych, które pomogą klientom, pracownikom i akcjonariuszom odnieść sukces biznesowy.

Christian od ponad dekady pełni funkcje kierownicze w JLL, gdzie rozpoczął pracę w 2005 roku jako dyrektor zarządzający na rynku niemieckim. W 2009 roku został dyrektorem generalnym na rynek Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz członkiem globalnej rady wykonawczej. Wcześniej pracował przez siedem lat na stanowisku dyrektora generalnego grupy spółek HIH z Hamburga, partnera w prywatnym banku MM Warburg Bank oraz zajmował wysokie stanowiska w innych niemieckich i międzynarodowych bankach. 

Christian jest gorącym zwolennikiem budowania przyszłości opartej na zrównoważonym rozwoju i inkluzji społecznej. Z ramienia spółki Vanguard pełni funkcję członka zarządu Partnering Against Corruption Initiative powołanej przez World Economic Forum. Jest również członkiem zarządu Vonovia SE, największej niemieckiej spółki z branży nieruchomości mieszkaniowych.

Christian uzyskał tytuł magistra zarządzania w biznesie na Uniwersytecie w Hamburgu i uczestniczył w programie GSB organizowanym przez Stanford University. Mieszka w pobliżu Frankfurtu w Niemczech.

Former Group Executive
Organisational Resources
Rio Tinto Plc

Hugo Bagué jest członkiem zarządu JLL od 2011 roku.

W latach 2007–2017 był dyrektorem wykonawczym ds. zasobów organizacyjnych grupy Rio Tinto i odpowiadał za szereg zagadnień: od kwestii zewnętrznych po systemy i technologie informatyczne. 

Hugo wcześniej był związany z Hewlett Packard Corporation jako globalny wiceprezes ds. kadr w Technology Solutions Group. Pracował również w Compaq Computer, Nortel Networks i Abbott Laboratories.

Hugo Bagué uzyskał dyplom z lingwistyki oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania kadrami i marketingu na Uniwersytecie w Gandawie w Belgii.

Global Chief Executive Officer 
PricewaterhouseCoopers International Ltd.

(emerytowany)

Samuel Di Piazza jest członkiem zarządu JLL od 2015 roku.

W 2009 roku, po ośmiu latach na stanowisku, przestał pełnić funkcję globalnego dyrektora generalnego PricewaterhouseCoopers International Ltd. Przez 36 lat pracy w PwC kierował firmą jako prezes i starszy partner Americas Tax Practice oraz był członkiem kierownictwa najwyższego szczebla.

Po odejściu z PwC Samuel Di Piazza rozpoczął pracę w Citigroup, Inc., gdzie w latach 2011–2014 pełnił funkcję wiceprezesa Global Corporate and Investment Bank.

Obecnie pełni funkcję prezesa zarządu Mayo Clinic i jest członkiem zarządu notowanych na giełdzie w Nowym Jorku (NYSE) spółek DirecTV, Inc., ProAssurance, Inc. oraz AT&T Inc. Jest również członkiem komitetu zarządzającego katedry św. Patryka w Nowym Jorku i The Inner City Scholarship Fund of New York City, powiernikiem amerykańskiej rady fundacji World Economic Forum i członkiem komitetu wykonawczego National September 11th Memorial and Museum.

Samuel Di Piazza pełni funkcję powiernika Fundacji Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej i jest byłym prezesem Fundacji Genevabased World Business Council on Sustainable Development, The Conference Board, Inc., Junior Achievement Worldwide i Financial Accounting Foundation, organu nadzorującego FASB.

Samuel Di Piazza uzyskał tytuł inżyniera w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie Alabama i magistra inżyniera na Uniwersytecie Houston. Jest współautorem książki Building Public Trust: The Future of Corporate Reporting. 

Chairman
University College London

Dame DeAnne Julius jest członkiem zarządu spółki JLL od 2008 roku.

Jest również byłą prezes Royal Institute of International Affairs zwanego również Chatham House. Instytut ten uznawany jest za czołowe źródło niezależnych analiz, inspirującej debaty i pomysłów na budowanie zamożnego i bezpiecznego świata.

Dame DeAnne Julius była wcześniej członkiem–założycielem Komitetu Polityki Pieniężnej Banku Anglii i główną ekonomistką w British Airways i Royal Dutch Shell. Pracowała także jako starszy doradca gospodarczy Banku Światowego i konsultantka Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Wcześniej zasiadała w zarządach Roche Holding AG, Deloitte UK oraz BP PLC.

Dame DeAnne Julius posiada tytuł inżyniera Uniwersytetu Stanowego Iowa oraz tytuł doktora nauk ekonomicznych Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Partner
KKR & Co., L.P.

Ming Lu jest członkiem zarządu JLL od maja 2009 roku.

Od 2007 roku jest także partnerem w KKR & Co., L.P. Pracę tam rozpoczął w 2006 roku.

W związku z pracą w KKR Ming Lu jest również członkiem zarządu BIS Industrial Limited, MMI Group, Unisteel Technology Limited, oraz Masan Consumer Corporation.

Przed rozpoczęciem pracy w KKR, w latach 1999–2006 Ming Lu był partnerem w CCMP Capital Asia Pte Ltd (dawniej JP Morgan Partners Asia Pte Ltd) czołowym funduszu private equity koncentrującym się na inwestycjach w Azji. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska w firmie Lucas Varity, Kraft Foods International, Inc. oraz CITIC.

Ming Lu uzyskał tytuł licencjata z ekonomii na Uniwersytecie Hydroenergetyki Wuhan w Chinach oraz MBA na Uniwersytecie Leuven w Belgii.

Non-Executive Chairman and
Retired Chief Executive Officer
First Eagle Holdings, Inc.

Bridget Macaskill jest członkiem zarządu JLL od 2016 roku. 

Jest również niewykonawczą prezes First Eagle Holdings, Inc. i pełni funkcję starszego doradcy First Eagle Investment Management oraz jest dyrektorem generalnym tej spółki. Wcześniej była prezesem i dyrektorem generalnym firmy First Eagle, w której pracę rozpoczęła w 2009 roku.

Przed rozpoczęciem pracy w First Eagle Bridget Macaskill pełniła funkcję dyrektora operacyjnego, prezydenta, dyrektora generalnego i prezesa Oppenheimer Funds, Inc., gdzie została wyróżniona za stworzenie programu „Women & Investing” („Kobiety i inwestycje”) Oppenheimer Funds mającego na celu edukację amerykańskich kobiet w zakresie odpowiedzialności za własne finanse.

Bridget Macaskill pracowała w zarządach wielu spółek notowanych na giełdzie i organizacji typu „non for profit”. Obecnie jest członkiem zarządów Jupiter Fund Management plc., firmy z branży bankowości handlowej Close Brothers plc. oraz funduszy wspólnego inwestowania TIAA-CREF.

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Bridget Macaskill uzyskała tytuł licencjata w zakresie psychologii na Uniwersytecie w Edynburgu i ukończyła studia podyplomowe w Edinburgh College of Commerce.

Co-Chief Executive Officer
The Vistria Group, LLC

Martin H. Nesbitt jest członkiem zarządu JLL od marca 2011 roku.

Obecnie pełni funkcję współdyrektora generalnego The Vistria Group, LLC, firmy inwestującej na prywatnym rynku kapitałowym. Do stycznia 2013 roku był prezesem i dyrektorem generalnym mającej siedzibę w Chicago firmy TPS Parking Management (zwanej Parking Spot), której był pomysłodawcą i współzałożycielem.

Przed otwarciem firmy Parking Spot Martin H. Nesbitt był dyrektorem w firmie Pritzker Realty Group, L.P. Wcześniej był wiceprezesem i dyrektorem ds. inwestycji w LaSalle Partners.

Martin H. Nesbitt jest członkiem zarządu Norfolk Southern Corporation, firmy kolejowej w Stanach Zjednoczonych oraz CenterPoint Energy, Inc.

Jest powiernikiem Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago, członkiem zarządu The University of Chicago Laboratory School oraz byłym prezesem zarządu Chicago Housing Authority.

Martin H. Nesbitt posiada tytuł MBA University of Chicago oraz tytuł licencjata i doktorat honoris causa Albion College w Albion w stanie Michigan.​

Chief Financial Officer
BlackRock, Inc. (emerytowana)

Ann Marie Petach jest członkiem zarządu JLL od 2015 roku, a od 2016 roku przewodniczącą komisji ds. audytu.

W latach 2007–2014 obejmowała stanowisko kierownicze wysokiego szczebla w BlackRock, Inc. Ostatnio była współprzewodniczącą U.S. Client Solutions. Wcześniej pełniła obowiązki dyrektor finansowej w BlackRock.

Przed rozpoczęciem pracy w w spółce BlackRock Ann Marie Petach była wiceprezesem i główną księgową w Ford Motor Company, dla której przez 23 lata pracowała w USA, Europie i Ameryce Południowej.

Ann Marie Petach jest obecnie członkiem zarządu niektórych spółek powiązanych z BlackRock. Jest również powiernikiem, sekretarzem i skarbnikiem Financial Accounting Foundation.

W 1982 roku uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie zarządzania w biznesie i języka hiszpańskiego w Muhlenberg College, a w 1984 roku tytuł magistra inżyniera w dziedzinie zabezpieczenia informacji na Uniwersytecie Carnegie Mellon.

Former Vice President for Asia,
Latin America and Emerging Markets 
Twitter Inc.

Shailesh Rao jest członkiem zarządu JLL od 2013 roku.

Do 2016 roku był wiceprezesem ds. Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej i rynków wschodzących w spółce Twitter.

Przed przejściem do Twittera w 2012 roku Shailesh Rao pracował przez siedem lat na wielu stanowiskach, w tym na stanowisku dyrektora zarządzającego ds.Indii w Google, gdzie zdobył prestiżową nagrodę założyciela Google za wkład w rozwój Google Maps i Google Earth. Odegrał również czołową rolę w rozwoju należącego do Google serwisu YouTube jako wiceprezes ds. YouTube i działalności związanej prezentacją materiałów elektronicznych na rynku Azji i Pacyfiku.

Shailesh Rao posiada dwa dyplomy licencjata w zakresie ekonomii i historii, które uzyskał z wyróżnieniem na University of Pennsylvania oraz tytuł MBA nadany przez Kellogg School of Management.