Raport

Badanie JLL Living Investor Survey 2021

Silny popyt na aktywa z segmentu living w Europie utrzymuje się, ponieważ inwestorzy dążą do dywersyfikacji portfeli oraz szukają nowych rynków

01 maja 2021

Badanie JLL Living Investor Survey, opracowane we współpracy z Aberdeen Standard Investments, realizowane jest już od trzech lat. W tym roku wyniki tego badania zawarte w raporcie, który Państwu prezentujemy, pokazują, jak po bezprecedensowych 12 miesiącach zmieniły się postawy inwestycyjne, ambicje i działania w sektorze living. Popyt na aktywa związane z zamieszkaniem utrzymywał się na większości rynków na wysokim poziomie niezależnie od wpływu pandemii. W 2020 r. w aktywa z tego sektora zainwestowano w Europie 83,4 mld euro, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu z 2019 r.

Tegoroczne badanie konsoliduje opinie ponad 40 respondentów, reprezentujących około 9,5 biliona euro w zarządzanych aktywach, z czego ponad 100 miliardów euro zostało już zainwestowanych w aktywa living w całej Europie. Uczestnicy pochodzą z firm różnych typów i rozmiarów, z różnymi istniejącymi ekspozycjami. To zróżnicowana grupa, od dużych, międzynarodowych zarządzających funduszami, po lokalnych, specjalistycznych inwestorów i deweloperów.

Zachęcamy do zapoznania się w wynikami badania. Raport jest dostępny wyłącznie w języku angielskim. 

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.