Raport

Parki handlowe i centra convenience w Polsce

Pomimo pandemii, mniejsze formaty handlowe rozwijają się dynamicznie. Zapoznaj się z raportem JLL o trendach na rynku parków hadlowych i centrów convenience

10 września 2020

Jednym z wiodących trendów, które teraz obserwujemy, jest wzrost znaczenia szybkich i wygodnych zakupów. 

Anna Wysocka, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych

JLL i Trei Real Estate Poland prezentują raport w pełni poświęcony segmentowi mniejszych obiektów handlowych. Opracowanie uwzględnia podsumowanie i analizę rynku, identyfikuje kluczowe trendy oraz wskazuje kierunki dalszego rozwoju parków handlowych i centrów convenience.

Mniejsze obiekty handlowe na fali wznoszącej
  • W pierwszej połowie roku rynek wzbogacił się o 130 000 mkw. GLA w ramach regionalnych i tradycyjnych parków handlowych oraz centrów convenience..
  • Podaż powierzchni w parkach handlowych i centrach convenience wyniosła na koniec czerwca 2020 roku 2,6 mln mkw.
  • W budowie pozostaje ok. 171 000 mkw. w ramach parków handlowych i centrów convenience  (to oznacza, że ten segment obiektów handlowych odpowiada za 34% powierzchni handlowej w budowie).
Handel w warunkach nowej normalności

Segment mniejszych obiektów handlowych najszybciej wraca do poziomów odwiedzalności sprzed pandemii. Dlaczego? Parki handlowe i centra convenience dynamicznie i z sukcesem pozyskiwały klientów. Teraz, gdy bezpieczeństwo stało się głównym kryterium wyboru miejsca zakupów, ze szczególnym akcentem na możliwość zachowania dystansu społecznego, duże powierzchnie handlowe z niewielkimi częściami wspólnymi cieszą się większą popularnością.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.

Porozmawiajmy
o rynku handlowym