Raport

Rynek gruntów inwestycyjnych w Polsce 2020

Najnowszy przegląd sytuacji na rynku gruntów inwestycyjnych: biurowych, handlowych, mieszkaniowych, magazynowych, hotelowych i pod centra przetwarzania danych

Za nami wyjątkowy rok dla sektora nieruchomości w Polsce. Obserwowaliśmy mocne zróżnicowanie na rynku gruntów inwestycyjnych: wzrost popytu na tereny o przeznaczeniu magazynowym i mieszkaniowym, niepewność na rynku biurowym oraz spadek zainteresowania gruntami pod hotele i obiekty handlowe.

Jak wyglądała sytuacja w poszczególnych sektorach przed pandemią oraz jak COVID-19 wpłynął na ceny? Czy tendencje obserwowane w 2020 ulegną wzmocnieniu w 2021? Czego będą szukać inwestorzy i dlaczego centra przetwarzania danych to taki obiecujący sektor?

Na wszystkie te pytania znajdziecie Państwo w pierwszej tak kompleksowej publikacji JLL dotyczącej gruntów inwestycyjnych w Polsce. Zbadaliśmy rynek gruntów pod projekty biurowe, handlowe, hotelowe, magazynowe, mieszkaniowe, a także nowy sektor działek pod centra przetwarzania danych. 

Zachęcamy do lektury.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.