Raport

Rynek inwestycyjny
w Europie Środkowo-Wschodniej I poł.
2020 

W 2020 roku wartość inwestycji w regionie wyniosła ponad 9,7 mld euro, co stanowi prawie 32% spadek w porównaniu z rokiem 2019.

25 stycznia 2021

Rok 2020 niewątpliwie zapisze się jako jeden z najbardziej pamiętnych lat z niewłaściwych powodów. Pojawienie się pandemii Covid-19 w marcu 2020 r. wpłynęło na wszystkie sektory rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Niektóre z nich stały się beneficjentami tej sytuacji, jak na przykład sektor logistycny. Inne, takie jak handel detaliczny i rynek hotelowy, odczuły wyraźnie negatywny wpływ zmian wywołanych pandemią.

Trwa debata na temat wpływu na rynki wynajmu powierzchni biurowych, gdzie obserwujemy spadający popyt i rosnące wskaźniki pustostanów oraz wzrost aktywności podnajmu. Oczekuje się, że sektor biurowy zacznie się ożywiać, gdy wrócimy do naszych biurowych miejsc pracy po pomyślnym wdrożeniu programu szczepień do 2021 r.

Mimo tych wyzwań rynki Europy Środkowo-Wschodniej nadal cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, zarówno międzynarodowych, jak i krajowych. 

Zachęcamy do zapoznania się z analizą rynku inwestycyjnego w Europie Środkowo-Wschodzniej w naszym najnowszym raporcie. Raport dostępny jest wyłącznie w języku angielskim.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.