Raport

Rynek inwestycyjny w Europie Środkowo-Wschodniej - I połowa 2023 

Niepewność rynkowa, wzrost kosztów oraz rosnącę stopy procentowe to czynniki, które znacznie wpłynęły na aktywność inwestycyjną w regionie

22 sierpnia 2023

W pierwszej połowie 2023 roku aktywność inwestycyjna utrzymywała się na niskim poziomie z powodu wzrostu kosztów finansowania oraz niepewnej perspektywy. W rezultacie pojawiła się potrzeba szerszemu przyjrzeniu się cenom we wszystkich sektorach. Wzrost stóp procentowych miał znaczący wpływ na wyceny transakcyjne i aktywność inwestycyjną, co spowodowało trudność w określeniu skali, tempa i trwania rewizji cenowych. Uczestnicy rynku postanowili przyjąć podejście "czekaj i zobacz", aby zrozumieć, jak obecne otoczenie gospodarcze i zmiany w strategiach wpływają na procesy podejmowania decyzji przez najemców. W rezultacie w pierwszej połowie 2023 roku w Europie Środkowo-Wschodniej zawarto transakcje na jedynie 2,31 miliarda euro.

Więcej informacji na temat rynku inwestycyjnego w regionie CEE znajdziecie Państwo w naszym najnowszym raporcie.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.