Raport

Rynek magazynowy w Polsce luty 2021

JLL ma przyjemność zaprosić do lektury najnowszego raportu analizującego sytuację na rynku magazynowym w Polsce.

18 lutego 2021

Pomimo wyjątkowej sytuacji gospodarczej, rynek magazynowy w Polsce odnotował w 2020 roku rekordowy wynik, co po raz kolejny potwierdza jego siłę. Całkowity popyt wyniósł 4,8 miliona m², z czego 1,36 miliona m² to sam IV kwartał. Ponad 71% stanowiły nowe umowy i ekspansje. Pozwoliło to utrzymać trzecie miejsce wśród najbardziej aktywnych rynków w Europie. Co więcej, tylko trzy rynki (Niemcy, Wielka Brytania i Polska) przekroczyły próg 3 milionów m² wynajętych w 2020 r.

Na polski rynek wchodzą nowe firmy a te już obecne kontynuują ekspansję. Średnia wielkość nowej umowy w 2020 r. wynosiła 7500 m², w porównaniu do 6100 m² w 2019 r. i 7700 m² w roku 2017 – drugim najlepszym w historii rynku. Końcowy rezultat to jednak nie tylko nowe najmy, ale również przedłużenia umów, które stanowiły łącznie prawie 1,4 miliona m².

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.