Raport

Rynek magazynowy w Polsce listopad 2020

JLL ma przyjemność zaprosić do lektury najnowszego raportu analizującego sytuację na rynku magazynowym w Polsce.

25 listopada 2020

Polski rynek magazynowy wydaje się przechodzić wyzwania tego roku suchą stopą, notując świetne wyniki w trzecim kwartale. Tegoroczny popyt brutto osiągnął do tej pory 3,4 miliona m², z czego ponad 75% to nowe umowy i ekspansje. Tak wysoka aktywność pozwoliła Polsce utrzymać drugie miejsce pod względem wynajętej powierzchni wśród największych rynków logistycznych w Europie.

Pomimo zawirowań związanych z pandemią COVID-19 rynek pozostaje stabilny. W ciągu ostatnich dwóch lat zasoby magazynowe powiększyły się o prawie 40% - w dużej mierze za sprawą inwestycji spekulacyjnych. Silny, mimo pandemii, nowy popyt pozwolił zapełnić znaczącą część tej powierzchni, ale nie na tyle, aby zapobiec wzrostowi poziomu pustostanów.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.