Raport

Rynek magazynowy w Polsce - luty 2019

Polski rynek magazynowy kolejny raz udowodnił swoją siłę i pozwolił na dalszy optymizm. Popyt brutto wyniósł 3,7 mln m², co było drugim najlepszym rezultatem w historii rynku.

Polski rynek magazynowy kolejny raz udowodnił swoją siłę i pozwolił na dalszy optymizm. Popyt jest napędzany głównie przez nowe umowy i ekspansje – stanowiły one w 2018 r. łącznie 78%. To niesłabnące zainteresowanie odzwierciedla wciąż dużą popularność i atrakcyjność polskiego rynku magazynowego. Znacząca część wolumenu nowych transakcji skoncentrowana była w 2018 r. na trzech największych rynkach (Warszawa, Górny Śląsk i Polska Centralna). Wysokiemu zainteresowaniu ze strony najemców towarzyszyła również niesłabnąca aktywność deweloperska. Rynek powiększył się o kolejne 2 miliony m². W sumie, na koniec 2018 r. rynek obejmował 15,7 miliona m² powierzchni magazynowej. Jest to trzykrotnie tyle, ile 10 lat temu.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.