Raport

Rynek magazynowy w Polsce maj 2020

JLL ma przyjemność zaprosić do lektury najnowszego raportu analizującego sytuację na rynku magazynowym w Polsce.

14 maja 2020

W I kwartale 2020 r. rynek magazynowy w Polsce utrzymał swoją siłę i tempo wzrostu. Popyt brutto w trzech pierwszych miesiącach roku osiągnął 947,000 m², rezultat prawie 20% wyższy w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Pandemia COVID-19 nie wpłynęła w dużym stopniu na wyniki obserwowane w I kwartale, należy jednak podkreślić, że część zamkniętych transakcji rozpoczęła się jeszcze przed marcem.

Nowa podaż osiągnęła 440 000 m² dotyczyła jednak tylko kilku wybranych regionów. Były to rynki tzw. Wielkiej Piątki (Górny Śląsk, Polska Centralna, Poznań, Warszawa i Wrocław) oraz Kraków, Kujawy i Szczecin. Udział Wielkiej Piątki wyniósł 86% z 380 000 m² dostarczonymi w I kwartale. Największe ukończone inwestycje deweloperskie to P3 Mszczonów i Hillwood Wrocław Wschód II, oba o powierzchni powyżej 50 000 m².

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.