Raport

Rynek mieszkaniowy w Polsce – IV kw. 2019

2019 był drugim najlepszym rokiem w historii rynku deweloperskiego, po rekordowym roku 2017. Sprzedaż nowych mieszkań wyniosła 65,4 tys.

23 stycznia 2020

Czwarty kwartał na rynku deweloperskim okazał się najlepszym kwartałem 2019 r. zarówno pod względem liczby wprowadzonych jak i sprzedanych mieszkań. Bardzo dobre rezultaty wydźwignęły roczne wyniki sprzedaży, liczonej łącznie dla sześciu największych rynków, powyżej osiągnięć z 2018.

Zgodnie z przewidywaniami sprzedaż w całym roku przewyższyła nową podaż, zatem dostępna dla klientów oferta zmalała w porównaniu z końcem poprzedniego roku. Systematycznie rosnące ceny - w niektórych miastach nawet szybciej niż przed rokiem - wbrew oczekiwaniom nie wpłynęły hamująco na popyt na rynku nowych mieszkań w Polsce. Jest to niewątpliwie zasługą ujemnego realnego oprocentowania depozytów w polskich bankach.   

W sumie w całym roku na sześciu rynkach sprzedanych zostało 65,4 tys. mieszkań, czyli o 0,8% więcej niż w 2018 r. i o 10% mniej, niż w rekordowym roku 2017. To doskonały wynik, osiągnięty przy znacznie wyższym poziomie cen i bez dopalacza, jakim w 2017 roku były dopłaty z programu Mieszkanie dla Młodych.

Czy doskonałe wyniki rynku mieszkaniowego odzwierciedlają siłę i obecną sytuację całej polskiej gospodarki?

Szczegóły w najnowszym raporcie.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.