Raport

Rynek mieszkaniowy w Polsce – III kw. 2021

Od stycznia do września 2021 na 6 największych rynkach deweloperzy sprzedali więcej mieszkań niż w całym 2020 r. Jaka będzie ich strategia w końcówce roku?

27 października 2021

Na pierwotnym rynku mieszkaniowym minął kolejny kwartał ze wzrostem cen, dobrą sprzedażą i problemami z nową podażą. Kolejny raz deweloperzy sprzedali więcej mieszkań niż zdołali w tym samym czasie wprowadzić na rynek. Rosnąca z miesiąca na miesiąc inflacja wciąż przyciągała do biur sprzedaży kolejnych nabywców pragnących uchronić swoje oszczędności przed utratą wartości, ale już widać, że ograniczona oferta i rosnące ceny zaczynają wpływać na liczbę sprzedawanych mieszkań. 

Trzeci kwartał na rynku nowych mieszkań był zdecydowanie słabszy niż dwa pierwsze i to zarówno pod względem sprzedaży jak i nowej podaży. Działający na sześciu największych rynkach w kraju (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi) deweloperzy wprowadzili do oferty 13,8 tys. lokali, o 13% mniej niż przed kwartałem. Sprzedaż na poziomie 15,0 tys. była wprawdzie o 23% niższa k-d-k, ale i tak kolejny raz z rzędu przekroczyła nowe wprowadzenia. Oferta dostępna w tych miastach na rynku pierwotnym spadła do 36,6 tys., poziomu o 26% niższego niż przed rokiem.

Więcej na temat kluczowych czynników opisujących sytuację na polskim rynku mieszkaniowym w III kwartale 2021 r. w najnowszym raporcie. Zachęcamy do lektury. 

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.