Raport

Rynek mieszkaniowy w Polsce – III kw. 2019

W III kw. sprzedaż nowych mieszkań wzrosła o 6% k/k. Nabywców nie odstraszają rosnące ceny, a deweloperzy z optymizmem patrzą na nadchodzące miesiące

23 października 2019

Trzeci kwartał 2019 roku na pierwotnym rynku mieszkaniowym przyniósł wzrost liczby sprzedanych mieszkań i lekki spadek liczby lokali wprowadzonych do sprzedaży. Mimo, iż kolejny kwartał z rzędu sprzedaż liczona łącznie na sześciu największych rynkach mieszkaniowych w Polsce przewyższyła nową podaż, oferta wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie 50,2 tys. lokali, a sytuację na rynku można określić mianem stabilizacja.

Deweloperzy działający w sześciu największych polskich aglomeracjach od lipca do września br. sprzedali 16,1 tys. nowych mieszkań, co było wynikiem o 6% lepszym niż przed kwartałem.  Najwyższy wzrost wolumenu transakcji odnotowany został w Poznaniu. Spodziewać się można, że przy utrzymaniu tego tempa sprzedaży, firmy działające w tym mieście będą mogły na koniec roku pochwalić się najwyższym w historii wynikiem.

Wciąż rosnące ceny zdają się nie zrażać kupujących. Nie zmalały też istotnie w ostatnich miesiącach zakupy inwestycyjne. Niskie stopy procentowe i rosnące niemal na wszystkich rynkach czynsze najmu zachęcają do inwestowania w sektorze mieszkaniowym nie tylko nabywców indywidualnych, ale również fundusze, które coraz chętniej wchodzą do Polski.

Jak wyglądała sytuacja na pierwotnym rynku mieszkaniowym Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi? Szczegóły w najnowszym raporcie.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.