Raport

Rynek nieruchomości w Krakowie 2020

Najnowsza publikacja dotycząca sytuacji na rynkach: biurowym, mieszkaniowym, hotelowym, prywatnych akademików, inwestycyjnym oraz rynku pracy po II kw. 2020 r.

22 września 2020

Rok 2020 jest bez wątpienia bezprecedensowy i odcisnął piętno na wszystkich aspektach naszego życia i działalności gospodarczej, w tym na rynku nieruchomości. Doświadczyliśmy bardzo rygorystycznej blokady gospodarki i niemal powszechnej pracy zdalnej (co zmieniło nasze potrzeby i preferencje mieszkaniowe), a także tymczasowego zatrzymania sektora hotelarskiego. Nie można powiedzieć, że biznes wrócił do stanu sprzed pandemii, ale rynek nieruchomości po nagłym wyhamowaniu, powoli wraca na swoje tory.

Krakowskie nieruchomości, zarówno komercyjne, jak i mieszkaniowe, nadal cieszą się zainteresowaniem. Firmy poszukujące powierzchni biurowej, inwestorzy i nabywcy mieszkań postrzegają ten rynek jako atrakcyjny, do czego przyczynia się niewątpliwie także prężny rynek pracy. Tempo zmian i otoczenie są różne dla każdego z sektorów, dlatego ważne jest, aby spojrzeć na nie z osobna.

Przed rynkiem biurowym stoi wyzwanie dostosowania się do nowego systemu pracy, z większym udziałem pracy zdalnej. Popyt na rynku mieszkaniowym jest wciąż niezaspokojony. Po chwilowym zastoju wynikającym głównie z ograniczeń w przemieszczaniu i ostrożnym podejściu inwestorów indywidualnych - powoli wraca na wyższe obroty, wspierany przez wyjątkowo niskie stopy procentowe i brak alternatyw inwestycyjnych. Mieszkania studenckie pozostają nowym, perspektywicznym rynkiem, na który z zainteresowaniem patrzą międzynarodowi inwestorzy. Rękawicy nie składa też sektor hotelarski, dla którego rok 2020 jest szczególnie trudny. Kraków to jednak tętniący życiem, zróżnicowany rynek hotelarski, który ma wszystko, co niezbędne do ponownego dynamicznego rozwoju. Pytanie nie brzmi „czy”, ale „kiedy”.

Zachęcamy Państwa do lektury raportu, który analizuje wymienione sektory rynku nieruchomości i rynek pracy Krakowa.  Raport jest dostępny wyłącznie w języku angielskim.

Z przyjemnością odpowiemy również na wszelkie pytania dotyczące nieruchomości i otoczenia biznesowego w Krakowie.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.

Porozmawiajmy
o możliwościach jakie daje rynek