Raport

Rynek nieruchomości we Wrocławiu 2020

Raport podsumowujący sytuację w sektorach: biurowym, mieszkaniowym, hotelowym, prywatnych akademików, inwestycyjnym oraz rynku pracy po II kw. 2020 r.

23 września 2020

Rok 2020 bez wątpienia przejdzie do historii jako okres bezprecedensowych i nagłych zmian, które znalazły odbicie we wszystkich aspektach naszego życia i działalności gospodarczej. Zmieniły również istotnie rynek nieruchomości. Musieliśmy zmierzyć się z bardzo rygorystyczną blokadą gospodarki i niemal z dnia na dzień przenieść się z pracą z tradycyjnych biur do mieszkań. Stanął na chwilę zupełnie sektor hotelarski i branża turystyczna. Zaczęliśmy inaczej patrzeć na przestrzeń, w której żyjemy, pracujemy i wypoczywamy.

Dojrzałość polskiego rynku nieruchomości pozwoliła mu udźwignąć to wyzwanie jakim były ostatnie miesiące. Nie można powiedzieć, że biznes wrócił do stanu sprzed pandemii, ale rynek nieruchomości po nagłym wyhamowaniu, powoli wraca na swoje tory.

Wrocławskie nieruchomości, zarówno komercyjne, jak i mieszkaniowe, nadal cieszą się zainteresowaniem. Firmy poszukujące powierzchni biurowej, inwestorzy i nabywcy mieszkań postrzegają ten rynek jako atrakcyjny, do czego przyczynia się niewątpliwie także prężny rynek pracy. Tempo zmian i otoczenie są różne dla każdego z sektorów, dlatego ważne jest, aby spojrzeć na nie z osobna.

Największe wyzwanie stoi przed rynkiem biurowym, który w świecie post-COVID musi redefiniować dotychczasowe modele i dostosować się do nowego systemu pracy, z większym udziałem pracy zdalnej. Popyt na rynku mieszkaniowym jest wciąż niezaspokojony, choć jego ciężar ma szansę przesunąć się od własności w stronę najmu. Szansą na dywersyfikację w działalności jest dla lokalnych deweloperów mieszkaniowych zainteresowanie międzynarodowych inwestorów zakupami typu forward deals w segmencie PRS i mieszkań studenckich. Dla sektora hotelowego walka o powrót do poziomu sprzed pandemii nie skończy się wraz z końcem 2020 r. ale dzięki silnemu oparciu biznesu o rynek krajowy również przed tym segmentem rysują się pozytywne perspektywy.

Zachęcamy Państwa do lektury raportu, który analizuje wymienione sektory rynku nieruchomości i rynek pracy Wrocławia. Raport jest dostępny wyłącznie w języku angielskim.

Z przyjemnością odpowiemy również na wszelkie pytania dotyczące nieruchomości i otoczenia biznesowego we Wrocławiu.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.

Porozmawiajmy
o możliwościach jakie daje rynek