Raport

Rynek self-storage w Polsce

Rynek obiektów typu self-storage w Europie kontynuuje swój intensywny rozwój, osiągając liczbę 3200 w 2017 roku. Czy mini magazyny odniosą sukces również w Polsce?

25 marca 2019

Rynek obiektów typu self-storage w Europie kontynuuje swój intensywny rozwój, osiągając liczbę  3200 w 2017 roku. Czy mini magazyny odniosą sukces również w Polsce? 3 200 budynków oferuje obecnie łącznie 8,7 miliona m² powierzchni na wynajem. Najbardziej rozwinięte i dojrzałe rynki to Wielka Brytania, gdzie zlokalizowane jest prawie 44% istniejących obiektów, następnie Francja i Hiszpania. Rynek jest jednak wciąż rozdrobniony, a największe pojedyncze portfolio obejmuje jedynie 6,8% wszystkich istniejących obiektów. Polski rynek self-storage jest wciąż w początkowej fazie rozwoju, gdyż pierwsze nowoczesne projekty tego typu pojawiły się dopiero w latach 2010-2011. Większość obiektów zlokalizowanych jest w największych polskich aglomeracjach, przy czym największa podaż występuje w Warszawie. Inne miasta, w których znajdziemy nowoczesną ofertę self-storage, to Poznań, Wrocław, Szczecin, Katowice, Sosnowiec i Lublin.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.