Raport

Trójmiasto - preferencje nabywców mieszkań

Jakich mieszkań szukają nabywcy w Trójmieście? Które cechy inwestycji i mieszkań są dla nich najważniejsze przy wyborze? Ile gotowi są zapłacić?

28 listopada 2019

Czas rekordowych wolumenów sprzedaży osiąganych przez deweloperów w Trójmieście już minął. Ceny mieszkań poszybowały w górę i niemal zrównały się z tymi warszawskimi. Czy to zmieniło nastawienie i oczekiwania nabywców rozważających zakup mieszkania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Jakich mieszkań obecnie szukają?  Ile gotowi są zapłacić i jaką rolę w kształtowaniu tego rynku odgrywa popyt ze strony inwestorów, którzy kupują na wynajem?

Analiza preferencji nabywców, którzy do poszukiwania mieszkań wykorzystują platformę internetową OBIDO, pozwoliła na zestawienie głównych cech, które charakteryzują stronę popytową z charakterem oferty deweloperskiej i ocenę stopnia dopasowania tego zasobu do oczekiwań kupujących. Porównanie najważniejszych wskaźników dla Trójmiasta z analogicznymi dla Warszawy, Krakowa i Wrocławia – czyli największych i najbardziej aktywnych rynkach mieszkaniowych w kraju – pozwoliło bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.