Artykuł

Podcast: Model pracy w nowej rzeczywistości post-Covid-19

Jak zmieni się biuro i środowisko pracy po pandemii i na jakie wyzwania powinniśmy się przygotować?  Czym będzie nowy ekosystem pracy  i dlaczego trzeba komunikować nawet owoce w biurze? Jak mogą pomóc doradcy JLL ds. Workplace? Posłuchaj podcastu.

28 kwietnia 2020

Czy jest tu ktoś, kto jeszcze pamięta zwykłą pracę w tętniącym życiem biurze? Nagrywając ten podcast byliśmy w momencie największego w historii testu pracy zdalnej. Okazało się, że home office – postrzegany jako jeden z najważniejszych benefitów wskazywanych przez pracowników przed pandemią – jest dużym wyzwaniem, kiedy przestaje być wartością dodaną, a staje się koniecznością i codziennością. Pytaliśmy więc pracowników jak sobie radzą, jak wyglądają kwestie motywacji, kolaboracji, dystraktorów, a wreszcie po prostu ergonomii, komfortu i samopoczucia. Opinie są tym bardziej ciekawe, że - jak wynika z analiz JLL „When home is the new office” - dla wielu osób praca z domowej kanapy, łóżka, czy kuchni to jednak całkiem nowa sytuacja. 42% uczestników badania albo w ogóle nie korzystała z home office, albo pracowała z domu zaledwie jeden dzień w miesiącu.

Zmieni się model pracy, co będzie rezonować na sposób w jaki będzimy projektować i postrzegać biura

Anna Bartoszewicz-Wnuk, Head of Workplace Advisory
Nowy model pracy i biura

Z wielkiego eksperymentu pracy zdalnej wyjdziemy wzmocnieni i wyposażeni w nowe kompetencje technologiczne, ale model pracy się zmieni na stałe. Nasi eksperci – Anna Bartoszewicz-Wnuk i Jakub Zieliński są zgodni – home office stanie się jednym z najważniejszych trendów kształtujących to, w jaki sposób będą projektowane i postrzegane biura. A jak takie projekty powstają, jak tworzona jest strategia związana ze środowiskiem pracy, dlaczego ważne w tym procesie są sensory i Big Data oraz do czego tak naprawdę służy biuro? Na te i więcej pytań odpowiadamy w naszym podcaście. Anna Bartoszewicz-Wnuk tłumaczy też, dlaczego nie lubi słowa „proces”, a Jakub Zieliński przyznaje, że specjaliści od tzw. workplace pomagają pracodawcom racjonalizować oczekiwania ich zespołu.

Na kwadracie z JLL

Porozmawiaj
z nami o planowaniu biura i nowym środowisku pracy