Informacja prasowa

JLL i CPI rozpoczynają współpracę na 320 000 mkw.

W ramach podpisanych umów ramowych, JLL będzie kompleksowo zarządzał projektami z zakresu fit-out w 13 stołecznych obiektach biurowych z portfela CPI

22 września 2021

CPI Property Group (CPIPG), inwestor działający w sektorze nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Niemczech, podpisał z firmą doradczą JLL umowy ramowe na kompleksowe usługi zarządzania projektami z zakresu fit-out w 13 warszawskich biurowcach o łącznym GLA ok. 320 000 mkw. To kolejna współpraca obu firm.

Za realizację przedsięwzięcia będzie odpowiadał Dział Zarządzania Projektami JLL (JLL Project & Development Services).

W ramach zawartych umów eksperci JLL będą świadczyć usługi zarządzania projektami fit-out: od negocjacji z obecnymi i potencjalnymi najemcami, do przekazania w pełni wyposażonego biura. Firma będzie również rekomendowała wykonawców prac, kontrolowała koszty oraz pełniła nadzór nad realizacją projektu we wszystkich obszarach. Umowy ramowe pomiędzy CPI a JLL dotyczą warszawskich nieruchomości biurowych, takich jak Atrium Centrum, Atrium Plaza, Central Tower, Concept Tower, Equator I, Equator II, Equator IV, EUROCENTRUM, Green Corner, Moniuszki Tower, Oxford Tower, Prosta 69 oraz Warsaw Financial Center.

„CPI to właściciel największego pod względem GLA portfela nieruchomości biurowych w Warszawie. Tym bardziej cieszy zaufanie, jakim po raz kolejny nas obdarzył, włączając JLL w proces zarządzania projektami w 13 nieruchomościach o tak imponującej skali. Po podpisaniu umów ramowych z CPI nasz zespół zarządza w imieniu właścicieli projektami o łącznej powierzchni niemal 600 000 mkw. Doświadczenia wielu miesięcy pandemii spowodowały dalszy wzrost znaczenia odpowiedniego zaplanowania, projektowania i przygotowania biur zgodnie z nowymi oczekiwaniami najemców dotyczącymi m.in. funkcjonalności, bezpieczeństwa, komfortu pracowników, jak również rozwiązań technologicznych i ekologii. Synergia procesów i odpowiednie zarządzanie nimi to klucz do sprostania takim wyzwaniom. A my mamy tu bogate doświadczenie i silne kompetencje”, mówi Artur Pakuła, Dyrektor Działu Zarządzania Projektami w JLL.

To kolejny przykład owocnej współpracy CPI z JLL – wcześniej w budynku Warsaw Financial Center JLL nadzorował projekty w obszarze fit-outu dla najemców, ale też kompleksowego remontu lobby głównego, kabin windowych oraz modernizacji systemu sterowania windami.

Zespół zarządzający projektami w JLL w Polsce tworzy 25 ekspertów z mocnym doświadczaniem i know-how w obszarach m.in. architektury, projektowania, inżynierii, zarządzania projektami. Współpracują z właścicielami nieruchomości ze wszystkich segmentów rynku, funduszami, deweloperami i najemcami reprezentującymi wiodące, międzynarodowe marki. W samym tylko sektorze biurowym dział P&DS, obsługuje właścicieli i zarządców obiektów o powierzchni ok. 600 000 mkw.

O JLL


JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W tym celu firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 16,6 mld USD zatrudniającą na koniec czerwca 2021r. ponad 92 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated.