Informacja prasowa

Agnieszka Kołat awansuje w strukturach JLL

Ekspertka z blisko 20-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości w Europie Środkowo – Wschodniej, objęła stanowisko Executive Director w dziale inwestycji w nieruchomości handlowe. Agnieszka będzie odpowiadać za strategię i rozwój inwestycyjnego biznesu handlowego w polskim oddziale JLL.

05 lutego 2021

„Agnieszka Kołat to jeden z wiodących ekspertów specjalizujących się w inwestycjach w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce. Ten segment przechodzi obecnie wiele zmian, co jest związane oczywiście z pandemią, ale też z rosnącą dojrzałością oraz zmianą nawyków zakupowych polskich konsumentów. Sektor cały czas się dywersyfikuje, skupiając coraz większą uwagę funduszy na alternatywnych produktach, takich jak m.in. centra zakupów codziennych i parki handlowe. Wiedza Agnieszki, znajomość trendów i potrzeb inwestorów jest nieocenionym wsparciem, które pozwoli naszym klientom rozwijać ich portfele nieruchomości, jak również kreować, dostosowywać i realizować strategię inwestycyjną zgodnie z kierunkami rozwoju rynku w Polsce i na świecie”, komentuje Tomasz Puch, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Polsce.

Agnieszka Kołat jest związana z polskim rynkiem nieruchomości od prawie 20 lat. Na przestrzeni swojej kariery zawodowej doradzała inwestorom przy transakcjach o łącznej wartości ponad 7,4 mld euro, których przedmiotem były flagowe obiekty handlowe w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej (Silesia City Centre, Riviera, Galeria Katowicka, Galeria Dominikańska, Manufaktura, Olimpia Brno, Mall of Sofia czy Allee). Współpracowała z czołowymi inwestorami, funduszami i deweloperami aktywnymi w tej części Europy, takimi jak m.in. Allianz, Atrium European Real Estate, Aviva, CBRE GI, Echo Investment, EPP, Futureal, Griffin RE, Mayland, Meyer Bergman, Pradera, White Star Real Estate czy Union Investment.

Agnieszka specjalizuje się w strategicznym doradztwie zarówno w zakresie sprzedaży, jak i przejęć we wszystkich klasach aktywów handlowych - od nieruchomości typu prime po produkty oportunistyczne, oraz w zakresie wszystkich formatów handlowych – centrów i parków handlowych, centrów codziennych zakupów, wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych oraz sklepów DIY.

O JLL


JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest zredefiniowanie sektora nieruchomości, stwarzanie najlepszych możliwości biznesowych i atrakcyjnych, komfortowych przestrzeni sprzyjających realizowaniu celów. W ten sposób firma przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla swoich klientów, pracowników oraz społeczności, w których działa. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 18 mld USD zatrudniającą
ponad 92 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated. Więcej informacji znajduje się na stronie www.jll.pl