AstraZeneca planuje rozwój na Postępu 14

Po wynajęciu dodatkowej powierzchni, warszawska siedziba AstraZeneca Pharma Poland w biurowcu Postępu 14, należącym do HB Reavis, liczy prawie 18 000 mkw.

15 października 2018

W procesie negocjacji warunków umowy, najemcy doradzali eksperci firmy JLL.

AstraZeneca jest globalną firmą biofarmaceutyczną, która opracowuje i produkuje leki na choroby stanowiące jedne z największych wyzwań dla współczesnej medycyny jak choroby nowotworowe, nerek i metaboliczne, układu krwionośnego i oddechowego. Obecna w Polsce od 25 lat firma zatrudnia tu już blisko 1500 pracowników. W ostatnich latach, polski ośrodek znacząco powiększył się w celu przyspieszenia tempa dostarczania nowych leków na rynek.

„Cieszy nas zaufanie, jakim AstraZeneca darzy nasz budynek. Ubiegłoroczne powiększenie zajmowanej powierzchni i przedłużenie umowy najmu były jedną z największych tego typu transakcji na rynku warszawskim. Tegoroczna, obejmująca 4 700 mkw., sprawia, że Postępu 14 jest już wynajęte praktycznie w 100%, zaś AstraZeneca stała się głównym najemcą” – skomentował Karol Wyka, dyrektor ds. wynajmu w HB Reavis w Polsce.

„Kreowanie wspaniałego miejsca pracy (ang. Great Place to Work) to ważny element naszej strategii, dzięki któremu pracujemy w przyjaznej i efektywnej atmosferze. Postępu 14 spełnia nasze oczekiwania w zakresie nowoczesnych rozwiązań i przestrzeni sprzyjających współpracy i innowacjom, co jest dla nas kluczowe.” – mówi dr n. wet. Patryk Mikucki, Wiceprezes AstraZeneca Pharma Poland.

„Dalszy rozwój AstraZeneca w budynku Postępu 14 stanowi odzwierciedlenie przynajmniej dwóch istotnych zjawisk na rynku biurowym w Polsce. Po pierwsze, lokowanie w Polsce projektów obsługujących rynki inne niż krajowy, to istotny motor rozwoju sektora biurowego. Po drugie – najbardziej atrakcyjne biurowce na Służewcu Przemysłowym nadal przyciągają najemców dzięki korzystnym warunkom oraz stopniowo poprawiającej się infrastrukturze komunikacyjnej w tej części Mokotowa” – dodaje Jakub Sylwestrowicz, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy, JLL.

Postępu 14 to jeden z najnowocześniejszych biurowców na Mokotowie, oferujący 34 500 mkw. powierzchni na wynajem. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne, w tym zasilanie energią wiatrową, kompletna infrastruktura rowerowa, stacja ładowania pojazdów elektrycznych, energooszczędne windy i oświetlenie, czy wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni i chłodzenia klimatyzacji. Oprócz typowych biur działa tu centrum coworkingowe HubHub, bar i restauracja Bocca Bar, kawiarnia DaftCafe, kantyna, sklep spożywczy, drukarnia oraz drogeria.