Axell Logistics z piątym magazynem w Polsce

Axell Logistics, holenderski operator logistyczny, wynajął 6 000 mkw. powierzchni magazynowej w Prologis Park Teresin.

08 sierpnia 2018

Eksperci z JLL reprezentowali firmę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu.

Prologis Park Teresin będzie piątą, obok Skierniewic, Rakoniewic, Nowego Tomyśla i Chorzowa, lokalizacją magazynową Axell Logistics w Polsce. Firma świadczy szeroki wachlarz usług, wśród których znajduje się transport całopojazdowy, drobnicowy i kompleksowa obsługa magazynowa dla klientów z sektora FMCG, manufacturing i e-commerce, jak również usługi dodane związane z logistyką zwrotów, konfekcjonowaniem, czy tworzeniem gotowych standów promocyjnych.  

„Nowa przestrzeń magazynowa Axell Logistics jest związana z niezwykle dynamicznym rozwojem naszego klienta. Firma poszukiwała nowoczesnego i doskonale skomunikowanego projektu magazynowego, a na te potrzeby odpowiedział Prologis Park Teresin. To centrum magazynowe oferuje bardzo dobre warunki zarówno do krajowej, jak i międzynarodowej dystrybucji towarów, a oprócz tego jest wyposażone w szereg udogodnień dla najemców”, tłumaczy Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

Centrum logistyczne Prologis Park Teresin składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni blisko 160 000 metrów kwadratowych. Park mieści się na terenie gminy Teresin, około 40 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, przy drodze międzynarodowej E30. Własna bocznica kolejowa zapewnia bezpośrednie połączenie z linią kolejową prowadzącą z Europy Zachodniej do krajów bałtyckich i Rosji. W pobliżu Teresina przebiega też autostrada A2 Berlin-Moskwa.