BASF Polska wprowadza się do West Station II

BASF Polska, oddział jednej z największych na świecie, firmy chemicznej, wynajął blisko 2 800 mkw. w biurowcu West Station II.

26 czerwca 2018

Eksperci z JLL reprezentowali BASF Polska podczas poszukiwania najlepszej opcji najmu i negocjowania warunków umowy.

Do West Station II przeniosła się polska centrala BASF. Oprócz tego w naszym kraju działają dwa zakłady produkcyjne oraz centrum dystrybucyjno-logistyczne tej firmy. Łącznie BASF zatrudnia w Polsce już 800 pracowników. 

„Firma pozostaje w Alejach Jerozolimskich, przenosząc się jednak do nowoczesnego biurowca o bardzo dobrej ekspozycji i lokalizacji – powiedziała Katarzyna Byczkowska, Dyrektor Zarządzająca BASF Polska. 

„Wybór West Station II nie jest przypadkowy. Biurowiec jest doskonale skomunikowany dzięki położeniu przy Dworcu Warszawa Zachodnia. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się również przystanki autobusowe i tramwajowe, co stanowi duże udogodnienie dla pracowników BASF" – dodaje Katarzyna Byczkowska.

BASF wprowadził się do nowej siedziby 4 czerwca. Firma zdecydowała o pozostaniu w obszarze Alei Jerozolimskich, przenosząc się jednak do nowoczesnego biurowca o bardzo dobrej ekspozycji i lokalizacji – drugiego etapu West Station, inwestycji HB Reavis.

„Warszawa to wiodąca lokalizacja biznesowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Mocna marka miasta, bogaty rynek pracy i atrakcyjne projekty biurowe przyciągają tutaj wiodących, międzynarodowych graczy. Przykładem jest firma BASF Polska, która od lat z powodzeniem rozwija w Warszawie swój biznes i potrzebuje do tego nowoczesnej, świetnie skomunkowanej, elastycznej powierzchni biurowej, dostosowanej do potrzeb zespołu i różnych modeli pracy", komentuje Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.

Położenie West Station przy głównej arterii miasta zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne zarówno ze wszystkimi dzielnicami Warszawy, jak i wieloma regionalnymi miastami. Nowe biuro BASF będzie ponadto w pełni dostosowane do potrzeb pracowników. W jego planowaniu i aranżacji pomaga Origameo - wewnętrzny zespół konsultantów HB Reavis, tworzony przez architektów, projektantów wnętrz i socjologów.

"Jakość West Station docenił oddział jednej z największych firm chemicznych na świecie - to dla nas powód do ogromnej dumy. Jest ona podwójna, bo w tym przypadku zapewniamy klientowi także fachowe doradztwo w procesie transformacji przestrzeni pracy oparte na dokładnej diagnozie. Dzięki ankietom, warsztatom z pracownikami klienta oraz obserwacjom biura BASF, dowiedzieliśmy się, jak firma pracuje i co można zmienić w jej nowej siedzibie. Nowe, warszawskie biuro BASF będzie bardziej elastyczne, otwarte i sprzyjające komunikacji między pracownikami" - mówi Stanislav Frnka, Prezes Zarządu HB Reavis Poland.

West Station posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie "Excellent". Budynki wyposażone są m.in. w energooszczędne oświetlenie LED, systemy ograniczające zużycie wody oraz nowoczesną klimatyzację i wentylację z możliwością kontroli wilgotności powietrza i indywidualnego sterowania temperaturą. Specjalnie zaprojektowana szklana fasada zapewnia maksymalny dostęp naturalnego światła, a jednocześnie odpowiednią izolację akustyczną.