Deloitte zostaje na dłużej w Q22

Deloitte, jedna z największych globalnych firm doradczych, podpisała umowę przedłużającą najem powierzchni biurowych w prestiżowym wieżowcu Q22 do roku 2031.

18 lipca 2018

Zawarta umowa zakłada przedłużenie wynajmu obecnie zajmowanych powierzchni, jak również wynajęcie dodatkowych pięter. Deloitte w Q22 docelowo może objąć ponad 30,000 mkw. powierzchni biurowej. Będzie to najdłużej trwająca umow­a najmu w historii polskiego rynku biurowego. 

"Zaufanie, jakim obdarzyła nas firma Deloitte, międzynarodowy doradca biznesowy, podkreśla wysoką jakość naszego budynku", mówi Anna Duchnowska, Członek Zarządu IREEF Q22, Prezes Invesco Real Estate w Polsce, właściciela biurowca Q22. "Dokładamy starań, by dla naszych najemców stworzyć jak najlepsze środowisko pracy. Dbamy zarówno o wysoką jakość budynku, bogatą ofertę usług i udogodnień, jak również o dodatkowe benefity dla firm wynajmujących powierzchnie biurowe. W budynku funkcjonuje program WellBeing, którego podstawowym celem jest kreowanie przyjaznych warunków pracy. Na 14 piętrze znajduje się fitness oraz sale konferencyjne dostępne dla wszystkich najemców, a w strefie parteru i 1 piętra ekologiczne delikatesy, sushi, kawiarnia, bistro, pralnia, fryzjer, notariusz czy biuro podróży dla klienta biznesowego. Cieszymy się, że nasze wysiłki są doceniane przez tak uznane firmy jak Deloitte"podkreśla Anna Duchnowska.

"Właśnie minęły dwa lata odkąd zmieniliśmy adres. Budynek Q22 doskonale spełnił oczekiwania Deloitte, wspierając nasze podejście do pracy, które opiera się na elastyczności, otwartości oraz pracy zespołowej, dlatego podjęliśmy decyzję o przedłużeniu umowy najmu. Nowoczesna aranżacja, wysoki standard powierzchni oraz dogodna lokalizacja w biznesowym centrum Warszawy to istotne czynniki dla naszych pracowników oraz klientów", mówi Marek Metrycki, Partner Zarządzający Deloitte w Polsce. "W proces organizacji nowego biura zaangażowaliśmy pracowników. W ten sposób stworzyliśmy przestrzeń, która nie jest wyłącznie miejscem pracy. Specjalne strefy naszego biura pozwalają na nieformalne spotkania i odpoczynek, wspierają kreatywność oraz wymianę wiedzy pomiędzy pracownikami", dodaje Marek Metrycki.

Od 2016 roku Deloitte wynajmuje blisko 16 000 mkw. powierzchni biurowej. Docelowo siedziba polskiego oddziału firmy może zwiększyć się do ponad 30 000 mkw. W transakcji wynajmującemu doradzały firmy Colliers International oraz kancelaria prawna Greenberg Traurig.

"Stosunkowo rzadko zdarza się, że już po dwóch latach najemca dobiera tak dużą powierzchnię. Świadczy to zarówno o bardzo dynamicznym rozwoju firmy Deloitte, jak i dobrej kondycji polskiego rynku, na którym międzynarodowe korporacje chcą się rozwijać.  Cieszy zatem coraz większa podaż nowoczesnej powierzchni biurowej, w stolicy na poziomie 5,28 mln mkw., oraz projekty klasy Q22, spełniające potrzeby nawet najbardziej wymagających najemców", mówi Paweł Skałba, Senior Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Colliers International.

 Najemcy natomiast doradzała firma JLL oraz prawnicy z kancelarii Deloitte Legal. Współpraca z JLL obejmuje również nadzór nad adaptacją powierzchni do potrzeb Deloitte.

"Centralna lokalizacja i najwyższa jakość Q22 sprawdziły się na tyle, że firma Deloitte zdecydowała się na długoterminowy najem i postanowiła uczynić go siedzibą „na lata". Oprócz zagwarantowania powierzchni pod dalszy rozwój Deloitte zależało na szerokim spektrum udogodnień oferowanych przez budynek tej klasy oraz na przestrzeniach dostosowanych do wymagań najemcy", informuje Ida Stankiewicz, Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

Q22 to wyjątkowy budynek na warszawskiej mapie wieżowców biurowych. Cechuje go prestiżowa lokalizacja (Al. Jana Pawła II 22) oraz najwyższa jakość powierzchni, uzyskana między innymi dzięki nowoczesnym technologiom pozwalającym poczynić najemcom znaczące oszczędności oraz wpływającym na komfort pracy. Q22 to także wyjątkowa architektura inspirowana strukturą kryształów kwarcu, od której pochodzi zarówno kształt budynku, jak i jego nazwa. Biurowiec mieści 53 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

W budynku wdrożony został program WellBeing, który właściciel budynku, firma Invesco Real Estate, wdraża w swoich nieruchomościach, aby stworzyć dla użytkowników powierzchni jak najlepsze warunki pracy. W ramach programu organizowanych jest szereg wydarzeń, w tym szkoleń dla najemców. Działalność Invesco wpisuje się również w trend odpowiedzialności inwestorów i deweloperów za jakość projektów komercyjnych. Budynki, takie jak biurowce czy galerie handlowe, kreują krajobrazy współczesnych miast. Deweloperzy, inwestorzy, właściciele nieruchomości komercyjnych stają się aktywnymi członkami lokalnych społeczności i aby pasować do kontekstu miejsca muszą zaoferować dodatkowe korzyści dla użytkowników budynków i mieszkańców miast, w tym poświęcić większą uwagę promocji kultury i sztuki. We foyer Q22 od dwóch miesięcy podziwiać można rzeźbę uznanego polskiego artysty – Jerzego Kędziory.  

Invesco Real Estate jest globalnym inwestorem inwestującym w nieruchomości i zarządzającym nieruchomościami od 1983 roku. Firma rozpoczęła działalność w Stanach Zjednoczonych, aby następnie wejść na rynki europejskie i azjatyckie. Obecnie zarządza globalnie pakietem nieruchomości o wartości ponad 70 miliardów USD. W Europie należą do niej 150 nieruchomości w 12 państwach o wartości blisko 11 miliardów USD. Do tej pory IRE zainwestowało 1,3 miliarda USD w region Europy Środkowo – Wschodniej w aktywa w sektorze hotelarskim i komercyjnym.

Deloitte świadczy usługi audytorskie, konsultingowe, doradztwa podatkowego, prawnego i finansowego klientom z sektora publicznego oraz prywatnego, działającym w różnych branżach. Dzięki globalnej sieci firm członkowskich obejmującej ponad 150 krajów oferujemy najwyższej klasy umiejętności, doświadczenie i wiedzę w połączeniu ze znajomością lokalnego rynku. Pomagamy klientom odnieść sukces niezależnie od miejsca i branży, w jakiej działają. Ponad 264 000 pracowników Deloitte na świecie realizuje misję firmy: wywierać pozytywny wpływ na środowisko i otoczenie, w którym żyją i pracują.