Dentons podwaja przestrzeń centrum usług wspólnych | JLL

Firma zwiększyła powierzchnię biurową dla centrum usług wspólnych w warszawskim biurowcu Atrium Centrum o 1,660 mkw

22 maja 2019

Dentons Business Services EMEA (DBSE), centrum usług wspólnych Dentons, największej na świecie firmy prawniczej, rozszerzyło dotychczasową umowę najmu powierzchni w biurowcu Atrium Centrum z dotychczasowych 1,500 mkw do ponad 3,100 mkw. W procesie negocjacji oraz przygotowania długoterminowej strategii najmu DBSE doradzali eksperci JLL. 

Atrium Centrum jest siedzibą Dentons Business Services EMEA od momentu otwarcia firmy w 2016 r. DBSE zapewnia wsparcie prawnikom z biur Dentons w Europie i na Bliskim Wschodzie w zakresie szerokiego wachlarza usług biznesowych. W ciągu ostatnich dwóch lat, firma odnotowała dynamiczny rozwój i dwukrotnie zwiększyła zajmowaną powierzchnię. 

„Specjalizacja Warszawy jako hubu biznesowego w Europie Środkowo-Wschodniej sprawia, że miasto jest preferowanym kierunkiem dla firm działających w obszarach najbardziej zaawansowanych procesów finansowych czy technologicznych. Nasze zaangażowanie w dalszy rozwój DBSE w centrum Warszawy było również podyktowane dostępnością do wysoko wykwalifikowanej kadry, decydująca była także marka samej stolicy, jako najbardziej prestiżowej lokalizacji biznesowej w regionie”, tłumaczy Piotr Macieja, Dyrektor Dentons Business Services EMEA.

„Położony w Centralnym Obszarze Biznesu biurowiec Atrium Centrum to ciekawy adres biurowy również dla firm z sektora usług dla biznesu coraz intensywniej rozwijających się w Warszawie. Ogólny wzrost zatrudnienia w tym segmencie rynku wzrósł w ostatnich latach o ponad 30%. Atrakcyjna lokalizacja biura, dostęp do komunikacji miejskiej i szerokiej oferty handlowo – usługowej w centrum miasta, tak jak w przypadku Atrium Centrum, może wyróżnić firmę na tle konkurencji” komentuje Anna Krześniak, Starszy Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy.

„Jesteśmy dumni, że tak prestiżowy najemca, jakim jest Dentons wybrał nasz budynek na rozwój swojej firmy. Bardzo cenimy sobie współpracę zarówno z najemcą, jak i reprezentującą go firmą JLL”, dodaje Katarzyna Dziemidzik, Leasing Manager z CPI Poland Sp. z o.o., firmy, która jest właścicielem obiektu.

Atrium Centrum to siedmiokondygnacyjny budynek oferujący ok. 17 400 mkw. powierzchni biurowej i handlowej oraz ponad 200 podziemnych miejsc parkingowych. W przeszklonym, eleganckim atrium znajduje się główna recepcja oraz powierzchnie handlowo-usługowe: apteka, centrum medyczne, restauracja, kawiarnia oraz sklepy. Biurowiec cechuje bardzo dobra lokalizacja - w biznesowym centrum Warszawy – przy Al. Jana Pawła II 27. Położenie budynku zapewnia dogodne połączenie z resztą Warszawy dzięki dostępowi do komunikacji miejskiej, w tym linii tramwajowych i autobusowych, a także stacji metra Rondo ONZ. W 2014 r. obiekt otrzymał certyfikat BREEAM In-Use.