DSV Solutions planuje ekspansję w Poznaniu

DSV Solutions, operator specjalizujący się w zaawansowanych rozwiązaniach logistyki magazynowej, wynajął 6 700 mkw. powierzchni w Panattoni Park Poznań VI.

06 grudnia 2018

W poszukiwaniu nowej lokalizacji i negocjacjach warunków kontraktu DSV Solutions doradzali eksperci JLL.

Nowa lokalizacja stanowi ważny krok dla rozwoju usług dla farmacji oferowanych przez DSV w tym regionie. Pod Poznaniem działalność prowadzi także inna spółka z grupy – DSV Road, wyspecjalizowana w spedycji i transporcie drogowym.

„Nasz klient poszukiwał nowoczesnej powierzchni magazynowej, która odpowie na jego konkretne potrzeby zarówno w zakresie lokalizacji, jak i infrastruktury technicznej. Magazyn w Panattoni Park Poznań VI będzie wyposażony w energooszczędne rozwiązania, jak również system klimatyzacji zapewniający kontrolę temperatury oraz szereg dedykowanych usprawnień dla branży farmaceutycznej", informuje Konrad Lewiński, Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

Panattoni Park Poznań VI to wielofunkcyjny kompleks magazynowy klasy A o powierzchni całkowitej sięgającej 31 400 mkw. Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie krajowej drogi ekspresowej S11oraz w odległości 5 km od skrzyżowania tej drogi z autostradą A2 (Warszawa-Świecko) i szlakiem komunikacyjnym E30. Dzięki lokalizacji na obrzeżach Poznania, magazyn posiada dobry dostęp do środków komunikacji miejskiej.