Informacja prasowa

DSV Solutions wybiera Ożarów pod Warszawą

DSV Solutions, międzynarodowy operator logistyczny, zdecydował się na wynajęcie przestrzeni magazynowej w Ożarów Logistics Center II. W negocjowaniu warunków umowy na 3300 mkw. powierzchni klasy A najemcy doradzali eksperci JLL.

29 kwietnia 2021

„Jako wiodąca firma, działająca w sektorze TSL, na bieżąco reagujemy na potrzeby rynku oraz wymagania naszych klientów. Magazyn w Ożarowie Mazowieckim będzie dedykowany konkretnemu klientowi z branży farmaceutycznej. Dlatego głównym argumentem stojącym za wynajęciem tej powierzchni była jej odpowiednia specyfikacja techniczna, która w pełni odpowiada wymaganiom naszego klienta oraz umożliwia spełnienie wszelkich warunków dotyczących otwarcia hurtowni farmaceutycznejPonadto park magazynowy w Ożarowie wyróżnia się znakomitą lokalizacją, dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze drogowej, co również ma decydujący wpływ na podejmowane przez nas decyzje biznesowe”, wyjaśnia Wojciech Cipiur, Prezes Zarządu DSV Solutions.

„DSV Solutions to firma o ugruntowanej pozycji, działająca w Polsce od ponad 25 lat. Starannie dobiera swoje lokalizacje, rozbudowując sieć centrów magazynowo-logistycznych. Wynajęcie nowej powierzchni w centralnej Polsce wspiera ekspansję naszego klienta i cieszę się, że doradcy JLL mogli współpracować z tym globalnym operatorem w kolejnej już pozytywnie zakończonej transakcji”, mówi Mateusz Iłowiecki, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL.

Ożarów Logistics Center II składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 29 000 mkw. Mieści się w odległości 7,3 km od autostrady A2 z dobrym dostępem do węzła Konotopa. Bliskość dróg krajowych S8 i S2 – obwodnicy Warszawy – sprawia, że obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany ze stolicą oraz innymi częściami kraju. Natomiast od terminala intermodalnego Ożarów dzieli odległość zaledwie 8,6 km. To centrum operacji logistycznych oraz lekkiej produkcji zlokalizowane jest na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej i skupia zarówno dużych, międzynarodowych najemców, jak i mniejsze przedsiębiorstwa produkcyjne. Za komercjalizację obiektu i zarządzanie nieruchomością odpowiada CBRE.

„DSV Solutions poszukiwało wyspecjalizowanej powierzchni, która byłaby dostępna ‘od zaraz’, przez co proces negocjacji wymagał od wszystkich stron dużego zaangażowania i elastyczności. Cieszę się, że Ożarów II Logistics Centre po raz kolejny mogło spełnić oczekiwania wymagającego najemcy i jego klienta”, mówi Anna Rosa, Leasing Manager, Property Management CBRE.

O JLL


JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W służbie tej misji firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 16,6 mld USD zatrudniającą na koniec marca 2021r. ponad 91 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated.