Foss Analytical z centrum usług biznesowych w Warszawie

Foss, lider innowacyjnych rozwiązań analitycznych monitorujących i kontrolujących jakość produktów spożywczych, otwiera centrum usług biznesowych w Warszawie

26 marca 2018

Nowe biuro rozpoczęło działalność w marcu i odpowiada za obsługę procesów IT, HR oraz administracyjnych. W tym roku Foss planuje zatrudnić 42 specjalistów z doświadczeniem w SAP, SalesForce, operacjach informatycznych, tworzeniu stron internetowych czy w obszarze HR. Centrum usług Foss powstanie przy Brackiej 25 – w stuletnim budynku, w którym firma wynajęła 660 mkw. powierzchni. W procesie wyboru lokalizacji i przygotowania długoterminowej strategii najmu firmę Foss reprezentowali eksperci JLL.

„Decydując się na ekspansję w Polsce nasz wybór nieprzypadkowo padł na Warszawę. Dzięki silnej specjalizacji miasta w IT i i usługach biznesowych, to właśnie tu spełnimy potrzeby naszej organizacji w zakresie wsparcia dalszego rozwoju. Szeroki dostęp do wykształconych kadr, wysoka jakość życia to kolejne atuty biznesowej Warszawy", tłumaczy Anders Liechti, SVP IT & Compliance, Foss.

Kamienica przy Brackiej 25 jest dziś wielofunkcyjnym obiektem z 2 000 mkw. powierzchni biurowej oraz dostępem do usług i oferty zakupowej.

„Dzięki niedawnej renowacji Bracka 25 jest doskonale przystosowana do potrzeb najemców biurowych, jednocześnie zachowując unikalny charakter kamienicy. Nasz klient będzie mógł cieszyć się nowoczesną biurową aranżacją połączoną z elementami starej architektury. Niewątpliwym atutem Brackiej 25 jest lokalizacja – w samym centrum miasta, niedaleko Dworca Warszawa Centralna, w pobliżu licznych przystanków komunikacji miejskiej, kin, sklepów i kawiarni. Obserwujemy, że coraz częściej firmy, zwłaszcza z sektora usług dla biznesu, wybierają centralnie położone lokalizacje, które umożliwiają rekrutację najlepszych kandydatów", komentuje Pola Wójcik, Młodszy Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.