EPP kupuje centrum handlowe King Cross Marcelin

Wiodący właściciel obiektów handlowych w Polsce, sfinalizował zakup centrum handlowego w Poznaniu. W transakcji o wartości 91,1 mln euro doradzali eksperci JLL

01 sierpnia 2018

EPP, notowany na giełdzie w Johannesburgu wiodący właściciel obiektów handlowych w Polsce, sfinalizował zakup centrum handlowego King Cross Marcelin w Poznaniu. W transakcji o wartości 91,1 miliona euro EPP doradzali eksperci firmy doradczej JLL. 

King Cross Marcelin to 19 i jednocześnie pierwsza poznańska nieruchomość w polskim portfolio EPP. Na wszystkich etapach procesu zakupu, od analizy due diligence po samą finalizację transakcji, firma była reprezentowana przez zespół JLL. 

„Wybierając partnerów biznesowych, bazujemy na naszym doświadczeniu i wiedzy o nieruchomościach. King Cross Marcelin to niezwykle ważna dla nas transakcja. Ten zakup to nie tylko pierwsza akwizycja EPP w Poznaniu, ale również kolejny istotny krok w realizacji naszej długoterminowej strategii stania się dominującym właścicielem nieruchomości handlowych na najbardziej kluczowych rynkach w Polsce. Dlatego postawiliśmy na współpracę ze sprawdzonym i godnym zaufania partnerem, takim jak JLL”, komentuje Hadley Dean, Prezes Zarządu EPP.

Centrum King Cross Marcelin oferuje 45 353 mkw. powierzchni najmu, którą zajmują tak znani najemcy, jak Auchan, Media Markt, H&M, Reserved, New Yorker, Intersport, House, Mohito, CCC, Empik czy McDonald’s. Wynajęty niemal w całości obiekt jest niezwykle popularną destynacją zakupową – w odległości 15 minut jazdy samochodem od galerii mieszka ponad 202 000 osób. 

„Zakup King Cross Marcelin potwierdza niesłabnące zainteresowanie inwestorów dobrze działającymi obiektami o ustabilizowanej pozycji rynkowej, zlokalizowanymi w głównych polskich aglomeracjach. Transakcja jest również kolejnym dowodem na dobrą kondycję rynku handlowego w Polsce. Jak wynika z naszych danych, na koniec lipca całkowita wartość transakcji inwestycyjnych w sektorze nieruchomości handlowych wyniosła ponad 2 mld euro, a na koniec tego roku łączna wartość umów kupna/sprzedaży może przekroczyć 3 mld euro”, komentuje Adam Kiernicki, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych, JLL.