Informacja prasowa

Equator IV w rękach CPI Property Group

Czeski inwestor CPI Property Group sfinalizował zakup biurowca Equator IV w Warszawie. W transakcji kupującego reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL. 

30 października 2019

„To znakomity rok dla rynku biurowego w całej Polsce - spodziewamy się, że zamknie się on historyczną wartością transakcji inwestycyjnych na poziomie ponad 3,5 mld euro. A kupno budynku Equator IV jest dobrym krokiem w tym kierunku i kolejnym już potwierdzeniem atrakcyjności stołecznego sektora biurowego. O jego potencjale świadczy jednak nie tylko imponująca aktywność inwestorów, ale również fakt, że część z nich to gracze, którzy konsekwentnie powiększają swoje portfolio o polskie aktywa. Przykładem jest czeski fundusz CPI Property Group, dla którego Polska jest jednym ze strategicznych kierunków ekspansji”, komentuje Sławomir Jędrzejewski, Dyrektor, Dział Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, JLL.

Equator IV to nowoczesny biurowiec oferujący ponad 20 000 mkw. powierzchni. Budynek o imponującej przeszklonej fasadzie oraz eleganckich i komfortowych wnętrzach od początku cieszył się dużym zainteresowaniem stołecznych najemców. Poza ciekawym, przyciągającym uwagę  projektem architektonicznym dużym atutem inwestycji jest jej lokalizacja - przy Alejach Jerozolimskich na warszawskiej Ochocie, co gwarantuje szybki dojazd do czterech kluczowych punktów dla komunikacji Warszawy: Dworca Centralnego, Dworca Zachodniego, Lotniska Chopina oraz zjazdu na autostradę A2. Ponadto, sąsiedztwo przystanków autobusowych i tramwajowych zapewnia stałe i sprawne połączenie z centrum miasta, dzięki czemu do budynku łatwo jest się dostać również środkami transportu publicznego.