Havi Logistics rozwija sieć magazynów w Polsce

Havi Logistics przeprowadza się do nowej lokalizacji na Śląsku oraz w Warszawie. W procesie poszukiwania nowych lokalizacji najemcę reprezentowali eksperci z JLL.

29 kwietnia 2019

Havi Logistics, globalny dostawca kompleksowych usług logistycznych w ponad 100 krajach, przeprowadza się do nowej lokalizacji na Śląsku oraz w Warszawie. W procesie poszukiwania nowych lokalizacji najemcę reprezentowali eksperci z JLL.

Havi Logistics w Panattoni Park Silesia South wynajął 13 100 mkw. powierzchni magazynowej. Firma zdecydowała się również zająć 1 800 mkw. w City Logistics Warsaw II, który także należy do Panattoni.

„Havi Logistics już wcześniej wynajmował magazyny na Śląsku, jednak w związku z dynamicznym rozwojem swoich usług firma potrzebowała większej przestrzeni. Najemca wybrał Panattoni Park Silesia South, który oferuje komfortowe i nowoczesne powierzchnie klasy A. W nowym magazynie Havi oprócz standardowej powierzchni ma do swojej dyspozycji dodatkowo chłodnię i mroźnię. Firma przeniosła operację magazynową do nowej miejskiej lokalizacji Panattoni w Warszawie, zlokalizowanej przy ul. Odlewniczej. Jej rozwój to kolejny przykład dobrej kondycji sektora magazynowego w Polsce, a na zainteresowanie najemców szybko odpowiadają deweloperzy. Według naszych danych na koniec 2018 roku rynek obejmował 15,7 miliona mkw. powierzchni magazynowej. Jest to trzykrotnie tyle, ile 10 lat temu”, komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

Panattoni Park Silesia South to nowoczesny park magazynowy klasy A, składający się z dwóch budynków o całkowitej powierzchni około 70 000 mkw. Magazyny znajdują się w pobliżu dróg krajowych nr 44 i nr 86 oraz drogi ekspresowej S1, która zapewnia szybki dostęp do autostrady A4. Dodatkowo nieruchomość znajduje się na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Tychy), dzięki czemu najemcy mogą uzyskać ulgi lub zwolnienia z podatków.

City Logistics Warsaw II, nowoczesny magazyn klasy A o całkowitej powierzchni prawie 14 000 mkw., jest dedykowany branży e-commerce oraz szeroko rozumianej logistyce miejskiej. Inwestycja jest zlokalizowana przy ul. Odlewniczej w Warszawie, w dzielnicy Żerań, zaledwie 13 km od centrum stolicy. W pobliżu znajduje się węzeł komunikacyjny z drogą ekspresową S8, którą umożliwia wjazd na autostradę A2.