Informacja prasowa

Hochland wynajmie biuro w Business Garden w Poznaniu

Firma Hochland Sp. z o.o. wynajmie ponad 1000 mkw. w kompleksie Business Garden w Poznaniu. Firma JLL reprezentowała najemcę w procesie negocjacji umowy.

29 października 2020

Source: JLL

Hochland Sp. z o.o. należy do Grupy Hochland, która zatrudnia około 4200 pracowników w kilku państwach. Firma jest obecna w Polsce od początku lat 90-tych i przyczyniła się istotnie do rozwoju polskiego rynku mleczarskiego, kreując szereg nowych kategorii oraz rozwijając aktywną komunikację z konsumentami, co wpłynęło na zmiany nawyków żywieniowych. W związku z intensywnym rozwojem Hochland zdecydowała się przenieść swoją centralę do Poznania z Kaźmierza. 

„W wyborze nowej lokalizacji, kierowaliśmy się głównie potrzebami naszych pracowników. Business Garden w Poznaniu to nowoczesne biuro, otoczone zielenią, które oferuje bezpieczne i przyjazne warunki pracy. Jest to przestrzeń, która sprzyja rozwojowi biznesu i jesteśmy przekonani, że nasz zespół doceni komfort pracy w tym miejscu”, mówi Peter Knauer, Hochland Sp. z o.o.

Drugi etap Business Garden Poznań to nowoczesny park biurowy, który składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni biurowej około 40 000 mkw. Kameralna zabudowa, zieleń, zaawansowane rozwiązania techniczne i telekomunikacyjne, znakomicie doświetlone, elastyczne i efektywne powierzchnie biurowe zapewniają użytkownikom budynków komfortowe, przyjazne i bezpieczne warunki pracy. Energooszczędne rozwiązania techniczne zgodne ze standardami ekologicznej certyfikacji LEED pozwalają najemcom na redukcję kosztów eksploatacji budynków. W kompleksie znajduje się duży parking podziemny na 1500 samochodów oraz 220 naziemnych miejsc parkingowych. Dodatkową zaletą kompleksu jest zielony wewnętrzny ogród, zapewniający chwilę relaksu i odprężenia. 

„Dzięki swoim rozwiązaniom projektowym i technicznym, Business Garden w Poznaniu zapewnia wysoki standard i komfort środowiska pracy. Na terenie kompleksu dostępnych jest szereg udogodnień. Usługi są dobierane zgodnie z potrzebami najemców, co z pewnością stanowić będzie atut dla pracowników firmy Hochland Sp. z o.o.”, mówi Maciej Traczyk, Starszy Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.


O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest zredefiniowanie sektora nieruchomości, stwarzanie najlepszych możliwości biznesowych i atrakcyjnych, komfortowych przestrzeni sprzyjających realizowaniu celów. W ten sposób firma przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla swoich klientów, pracowników oraz społeczności, w których działa. JLL jest spółką z listy Fortune 500 zatrudniającą ponad 93 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated. Więcej informacji znajduje się na stronie www.jll.com