ID Logistics z nowym magazynem w Grodzisku Mazowieckim

ID Logistics, grupa specjalizująca się w logistyce kontraktowej w branżach dystrybucji, przemysłu, logistyki detalicznej i e-commerce, wynajęła 23 000 m2

16 marca 2018

powierzchni magazynowej klasy A w Grodzisku Mazowieckim. Wybudowany przez Goodman obiekt pełni funkcję magazynu konsolidacyjnego dla operacji logistycznych PepsiCo. Eksperci JLL reprezentowali ID Logistics w procesie negocjacji i przygotowania długoterminowej strategii najmu.

Centrum logistyczne w Grodzisku Mazowieckim jest obecnie największym magazynem PepsiCo w Polsce. Aktualnie ID Logistics obsługuje stąd większość przepływów eksportowych z fabryk PepsiCo do krajów Europy Środkowej oraz zarządza przewozami wahadłowymi między fabrykami i niektórymi liniami dystrybucyjnymi. Dodatkowo, w najbliższych miesiącach firma będzie wdrażać tutaj działalność związaną z napojami, jak i dostarczać towary do regionalnych centrów dystrybucyjnych oraz wybranych kluczowych klientów.

„Nowe centrum logistyczne w Grodzisku Mazowieckim charakteryzuje się doskonałą lokalizacją – w sąsiedztwie autostrady A2 – co jest niezwykle ważne z punktu widzenia przepływów towarów z fabryk PepsiCo. W procesie wyboru nowej powierzchni magazynowej kluczowy był również krótki czas dostarczenia nieruchomości oraz możliwość jego dalszej rozbudowy. Magazyn ID Logistics to z pewnością doskonała wiadomość dla lokalnego rynku pracy. Aktualnie pracę znalazło tu blisko 100 pracowników, a patrząc na ambitne plany rozwoju centrum, możemy spodziewać się, że ofert będzie jeszcze więcej", tłumaczy Tomasz Mika, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych JLL w Polsce.

W procesie wyboru lokalizacji pod nowe centrum ID Logistics blisko współpracowało z ekspertami JLL.

„JLL jest naszym strategicznym partnerem, który będzie reprezentował ID Logistics w większości kwestii związanych z nieruchomościami. Doświadczenie JLL i głęboka znajomość rynku pozwalają szybko zidentyfikować rozwiązania, które są najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Nasza długoterminowa współpraca pomaga nam efektywnie wybierać nieruchomości odpowiednie dla rozwiązań logistyki kontraktowej, które oferujemy naszym klientom", komentuje Yann Belgy, Dyrektor Generalny ID Logistics Polska.