Informacja prasowa

JLL dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki

Wdrażając nową strategię, firma dynamicznie buduje platformę doradztwa strategicznego oraz mocniej zaznacza swoją obecność w obszarze rynków kapitałowych i ESG

10 lutego 2022

Ewa Tęczak

Marketing & Communications Manager

Jako rzecznik ESG dla sektora real estate w Polsce oraz dostawca zintegrowanych usług, które precyzyjnie odpowiadają na potrzeby klientów, JLL buduje zorientowaną na przyszłość ofertę doradczą wykraczającą szeroko poza zakres rynku nieruchomości. 

  • Podwajający się rok do roku lokalny rynek fotowoltaiki oraz dynamika zmian w otoczeniu ukierunkowującym rozwój branży na znaczące zwiększenie kompleksowości powodują,
    że JLL chce doradzać wszędzie, gdzie strategicznego wsparcia potrzebują klienci.
  • Spółka ma kompetencje, żeby konkurować nie tylko na rynku nieruchomości, ale także stawić czoła bankom inwestycyjnym oraz doradcom strategicznym.
  • Energetyka i infrastruktura są naturalnymi kierunkami rozwoju dla JLL, które dziś ma aspiracje, by stać się rzecznikiem zielonej transformacji polskiej gospodarki.

W latach 2017-2020 technologie solarne odpowiadały średnio za 55% światowego przyrostu energii odnawialnej. Stanowią również jedyny rodzaj OZE, który nieprzerwanie od 2013 roku odnotowuje coraz większe rokroczne przyrosty mocy netto. Według prognoz Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE), trend ten będzie kontynuowany przy jeszcze większej dynamice.

Polska jest czwartym największym w Unii Europejskiej rynkiem fotowoltaiki, który w ciągu ostatnich trzech lat podwajał swoją wartość. Wzmocnione zaangażowanie JLL w tym obszarze jest nie tylko odpowiedzią na rozwój otoczenia rynkowego i wynikające z niego wyzwania dla biznesu, ale także stanowi integralny element realizacji nowej strategii firmy silnie ukierunkowanej na aspekty związane z ESG.

„Jako JLL operujemy dziś nie tylko na rynku nieruchomości, ale stajemy do realnej konkurencji z najlepszymi ekspertami z bankowości inwestycyjnej oraz doradztwa strategicznego, żeby być katalizatorem zielonej rewolucji” - przekonuje Mateusz Bonca, CEO JLL Polska.

„Przy globalnie dwucyfrowych wzrostach OZE oraz obecnym otoczeniu makroekonomicznym, nasi klienci oraz inwestorzy chcą dobrze rozumieć wpływ tych zmian na ich biznes i inwestycje. Wspólnie z nimi chcemy budować strategie, które zapewnią im wieloletnie, konkretne oszczędności oraz trwałą przewagę konkurencyjną lokalnie i za granicą. Dołączenie do Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki pozwala nam zarówno czerpać z ekspertyzy Stowarzyszenia, jak i w jego ramach dzielić się najlepszą wiedzą i know-how, które posiadamy w naszej organizacji, tym bardziej, że dołączamy do liderów branży fotowoltaicznej jako jedyny doradca strategiczny” – dodaje.

Prawie 90% globalnego wzrostu popytu zostanie w najbliższych latach zaspokojone przez źródła odnawialne - zarówno firmy, deweloperzy, jak i inwestorzy będą więc musieli być częścią tej rewolucji. JLL zapewnia strategiczne wsparcie doradcze w tym zakresie w ramach nowej lokalnej Praktyki Energii i Infrastruktury w dziale Rynków Kapitałowych JLL, która współpracując blisko z ekspertami Corporate Finance i Capital Raising z Frankfurtu, Londynu i Nowego Jorku, stanie się motorem napędowym wzrostu biznesu w Polsce. W grudniu jej kierownictwo objął Rafał Skowroński, a w styczniu zespół wzmocnił Paweł Okoński – obaj eksperci z bogatą wiedzą i wieloletnim, popartym licznymi sukcesami, doświadczeniem w tym obszarze.

„Przemyślane decyzje inwestycyjne wymagają dziś coraz szerszego podejścia do analiz uwzględniającego globalne wyzwania w obszarze ESG oraz bezpieczeństwa energetycznego. Już teraz w ramach międzysektorowych projektów strategicznych JLL doradza klientom w zakresie optymalizacji użytkowania budynków pod względem środowiskowym. Naszym celem jest rozszerzenie tej ekspertyzy o obszar optymalizacji portfeli i strategii inwestycyjnych” – podkreśla Rafał Skowroński, Dyrektor ds. Energii i Infrastruktury w dziale Rynków Kapitałowych JLL w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

-----------------------------------------------

Czytaj więcej o przyjętej przez JLL Polska nowej Strategii 2025


O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W tym celu firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 16,6 mld USD zatrudniającą na koniec września 2021r. ponad 95 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated.