Informacja prasowa

JLL doradzał NREP przy pierwszej transakcji na polskim rynku

JLL doradzał nordyckiemu inwestorowi przy pierwszej inwestycji w polskim sektorze living. Inwestycja obejmuje zakup od YIT ponad 1,000 nowych mieszkań.

02 lipca 2021

NREP, jeden z czołowych nordyckich inwestorów na rynku nieruchomości, zarządzający aktywami o wartości ponad 10 mld euro, ogłosił zakup ponad 1,000 lokali mieszkalnych od firmy deweloperskiej YIT oraz plany rozwoju działalności na polskim rynku.

Polska jest pierwszym rynkiem spoza grona krajów nordyckich, na którym NREP zainwestował. Swoją działalność zamierza tu rozwijać w dwóch największych obszarach biznesowych firmy, nowoczesnej logistyki i mieszkań na wynajem zorientowanych na klienta.

W ramach aktywności w polskim sektorze living, do 2025 r. inwestor planuje zbudować portfel 10,000 nowoczesnych mieszkań w największych polskich miastach. Na początkowym etapie zamierza koncentrować się na niewielkich jednostkach tworzonych z myślą o zaspokajaniu potrzeb 1-2 osobowych gospodarstw domowych, głównie młodych profesjonalistów, singli lub par, poszukujących zorientowanej na człowieka i innowacyjnej przestrzeni – również w zakresie rozwiązań ekologicznych.

Przedmiotowa transakcja obejmuje budynki w trzech projektach YIT zlokalizowanych w Warszawie. Pierwsze mieszkania, których budowa już trwa, w ramach inwestycji Parkur Residence i Nordic Bemowo będą gotowe do 2022 roku. Do 2024 r. natomiast zostaną oddane do użytkowania lokale w jednym z największych dotychczas, obejmującym ponad 800 jednostek mieszkalnych, projektów w sektorze living w Polsce – Smartti Mokotów. Wszystkie inwestycje będą wyposażone w zielone dachy, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz tereny pod miejskie uprawy.

W procesie zakupu inwestora wspierali Maximilian Mendel, Krystyna Pietruszyńska i Patrick Pospiech z Zespołu Inwestycji Mieszkaniowych JLL.

"Wejście NREP do Polski jest oznaką rosnącej dojrzałości lokalnego rynku. Inwestowanie w sektorze living w największych polskich miastach zapewnia nie tylko stabilny popyt i wysokie stopy zwrotu, ale też, ze względu na swoją specyfikę, pozwala na tworzenie portfeli aktywów najnowocześniejszych w swojej klasie. Czynnik ten jest szczególnie atrakcyjny dla inwestorów, którzy tak jak NREP, myślą o swoich inwestycjach w perspektywie długoterminowej oraz cenią i priorytetowo traktują zrównoważony rozwój i ekologiczne podejście. Jest to bardzo ważny sygnał dla rozwoju sektora, ale także dla kształtowania przyszłości rynku nieruchomości na rzecz budowania lepszego świata", komentuje Krystyna Pietruszyńska, Senior Consultant w Zespole Inwestycji Mieszkaniowych JLL.

O JLL


JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W służbie tej misji firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 16,6 mld USD zatrudniającą na koniec marca 2021r. ponad 91 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated.