JLL i ABSL kontynuują współpracę

Współpraca z ABSL obejmie m.in. doradztwo dot. trendów na rynku nieruchomości biurowych w Polsce, analizy miejsca pracy oraz aranżacji powierzchni biurowych

12 kwietnia 2018

JLL, wiodąca agencja doradcza z sektora nieruchomości komercyjnych, po raz kolejny została Partnerem Strategicznym ABSL – organizacji zrzeszającej największych inwestorów z branży nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Współpraca będzie obejmować m.in. doradztwo w obszarze trendów dotyczących rynku nieruchomości biurowych w Polsce, analizy miejsca pracy oraz aranżacji powierzchni biurowych (wspólnie z firmą Tétris).

W ramach współpracy JLL będzie też promować organizację w kontaktach z partnerami zewnętrznymi, uczestniczyć w roli doradcy w zebraniach Zarządu, konferencjach i spotkaniach przedstawicieli branży na terenie całej Polski, przedstawiać najnowsze badania oraz dostarczać analizy rynkowe do raportów ABSL dotyczących szeroko pojętego sektora, a także pomagać w ich promocji w kraju i zagranicą. Dodatkowo, JLL będzie wspierać ABSL poprzez przygotowanie analiz dotyczących strategii miejsca pracy i aranżacji biur. W tym ostatnim obszarze JLL będzie działać wspólnie z firmą Tétris.

„Sektor nowoczesnych usług dla biznesu to dziś najprężniej rozwijająca się gałąź gospodarki w naszym kraju. Wiele w tym zasługi ABSL, który od blisko dekady intensywnie działa na rzecz promowania potencjału inwestycyjnego Polski. Cieszymy się, że od początku bierzemy aktywny udział w pracach Związku, pomagając kluczowym inwestorom z tej branży w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. W miarę jak cały sektor usług ewoluuje, zwiększają się także jego potrzeby. Co to oznacza? Pracodawcy kładą bardzo mocny akcent na kształtowanie przyjaznego i efektywnego miejsca pracy i rozumieją, że ich biura stają się wizytówkami firm. Dlatego w tym roku nasze partnerstwo zakłada również kompleksowe doradztwo związane ze środowiskiem pracy i usługami fit-out, w zakresie których członkowie ABSL będą mogli liczyć na silną ekspertyzę firmy Tétris", tłumaczy Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.

„Cieszymy się, że JLL - renomowana firma doradcza sektora nieruchomości komercyjnych - kolejny rok będzie wspierać ABSL swoją wiedzą, doświadczeniem czy analizami. Nieruchomości komercyjne, w tym przypadku biura - odgrywają bardzo istotną rolę w rozwoju nowoczesnych usług dla biznesu w naszym kraju - dostępność nowoczesnych powierzchni to dla inwestorów jedna z kluczowych przesłanek przy podejmowaniu decyzji o ulokowaniu w Polsce swojego centrum. Stąd tak duża rola doświadczenia i ekspertyz JLL, wzmocnionych w tym roku dodatkowo kompetencjami firmy Tétris", informuje Piotr Dziwok, Prezes ABSL.

JLL jest wiodącą agencją doradczą w obszarze nieruchomości biurowych w Polsce i niekwestionowanym liderem w obszarze reprezentacji firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. W ubiegłym roku JLL doradzał w negocjacjach umów najmu dla firm z branży na ok. 140 000 mkw., m.in. wspierając firmę J.P. Morgan w ich debiucie na polskim rynku. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy JLL reprezentował takie marki jak Ericsson, Credit Suisse, Accenture, Shell, Lionbridge, UBS, AstraZeneca, Cisco, Stanley Black & Decker, GSK, Hargreaves Lansdown i wiele innych.

Tétris to globalny ekspert w zakresie aranżacji i wykończania wnętrz komercyjnych, handlowych i hotelowych. W portfolio firmy znajdują się najbardziej prestiżowe wieżowce nowoczesnej panoramy Warszawy - Złota 44, Cosmopolitan, Rondo 1, WFC, Q22, The Tides czy Warsaw Spire. Tétris jest prekursorem modelu Design&Build, czyli całościowego podejścia do projektowania i wykonawstwa przestrzeni. W minionym roku firma wykonała 170 000 mkw. dla klientów takich jak Mindspace, CCC, Allianz czy Viacom.