Informacja prasowa

JLL i CBRE razem dla Central Point

JLL i CBRE agentami odpowiedzialnymi za proces wynajmu powierzchni Central Point w Warszawie. Właścicielem inwestycji jest firma Immobel Poland

06 kwietnia 2020

Firmy doradcze JLL i CBRE zostały wybrane przez Immobel Poland na agentów odpowiedzialnych za proces wynajmu powierzchni w Central Point w Warszawie. Inwestycja powstaje na rogu ulic Marszałkowskiej ze Świętokrzyską oraz tuż nad punktem, gdzie krzyżują się dwie linie warszawskiego metra.

„Głównym celem podczas realizacji Central Point jest stworzenie zrównoważonego budynku, który będzie doskonale odzwierciedlał prestiż jego lokalizacji. Central Point będzie zlokalizowany w samym sercu Warszawy, tuż nad skrzyżowaniem dwóch linii metra, w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki oraz innych znaczących inwestycji biznesowych i kulturalnych. Ten innowacyjny projekt idealnie dostosuje się do aktualnych potrzeb mieszkańców i przede wszystkim użytkowników budynku”, komentuje Olivier Thiel, Dyrektor Zarządzający, Immobel Poland.

Central Point zaoferuje na 21 kondygnacjach 19 000 mkw. powierzchni biurowej, a na parterze ponad 1 000 mkw. przestrzeni przeznaczonej dla usług. Najemcy będą mogli również cieszyć się zewnętrznymi tarasami na czwartym i siódmym piętrze oraz antresolą zlokalizowaną na dwudziestym pierwszym piętrze, skąd będą rozpościerać się widoki na panoramę miasta. Central Point ubiega się o certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”, co potwierdza dbałość dewelopera o wysokie standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa. Budynek został zaprojektowany przez Biuro Projektowe Kazimierski i Ryba oraz Arquitectonica. Zakończenie budowy przewidywane jest na II kwartał 2021 roku.

„Central Point będzie w pełni zintegrowany ze stacją metra Świętokrzyska, tym samym oferując użytkownikom budynku wiele możliwości przemieszczania się. Lokalizacja w połączeniu z częścią usługową pozwolą stworzyć projekt, który stanie się tętniącą życiem częścią miasta. Jesteśmy przekonani, że budynek spełni wszelkie oczekiwania międzynarodowych najemców, dla których biuro jest kluczowym elementem wizerunku i strategii employer brandingowej”, dodaje Tomasz Czuba, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL. 

„Centralny obszar biznesowy stolicy to wciąż jedna z najbardziej pożądanych przez najemców lokalizacji. Zainteresowanie tym miejscem na mapie Warszawy nie słabnie, o czym świadczy chociażby bardzo niski wskaźnik pustostanów w biurowcach, wynoszący zaledwie 5,9%. Tylko w ubiegłym roku powierzchnia wynajętych tu biur wyniosła łącznie ponad 100 tys. m kw. Nie mamy wątpliwości, że Central Point to miejsce bardzo atrakcyjne dla przyszłych jego pracowników”, mówi Radosław Pawlak, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych, CBRE.