JLL mocniej wkracza na rynek hotelowy

Rozwój usług dla branży hotelowej, w tym doradztwa w obszarze inwestycji hotelowych i konsultingu strategicznego powierzono Agacie Jandzie

02 lutego 2018

JLL, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, rozszerza usługi dedykowane sektorowi hotelowemu w Polsce. Za rozwój dotychczasowych kompetencji JLL w tym obszarze jest odpowiedzialna Agata Janda, która z początkiem tego roku dołączyła do firmy i objęła stanowisko Dyrektora ds. Doradztwa Hotelowego (Head of Hotel Advisory).

Rozwój usług JLL związanych z branżą hotelową będzie dotyczyć doradztwa w obszarze inwestycji hotelowych, a także konsultingu strategicznego: badań rynku, studiów wykonalności, pozyskiwania operatorów, analiz finansowych i wycen. Po udanych finalizacjach umów kupna/sprzedaży m.in. hoteli Bristol i Westin w Warszawie, przy których uczestniczył międzynarodowy zespół JLL Hotels & Hospitality Group, firma będzie dalej rozwijać swoją działalność w zakresie doradztwa przy transakcjach inwestycyjnych w tym segmencie rynku nieruchomości w Polsce.

„JLL Hotels & Hospitality Group jest światowym liderem w zakresie doradztwa hotelowego. Wartość transakcji hotelowych zawartych z udziałem grupy przekroczyła 77,5 mld dolarów w ostatnich pięciu latach. JLL Hotels & Hospitality Group doradzał również przy polskich projektach hotelowych, takich jak np. Bristol czy ostatnio Westin i nadal będzie zaangażowany w takie przedsięwzięcia. Przy obecności zespołu ds doradztwa hotelowego na stałe w Polsce będziemy jednak mogli zdecydowanie rozszerzyć skalę naszej działalności na rodzimym rynku. Krok ten to z naszej strony odpowiedź na dynamiczny rozwój hotelarstwa w Polsce, szczególnie spodziewany w obszarze inwestycyjnym, oraz wzbogacenie kompetencji polskiego biura JLL w sektorze nieruchomości komercyjnych. Cieszymy się, że do naszego zespołu dołącza Agata Janda, której ugruntowane, wieloletnie doświadczenie na rynku brytyjskim oraz mocna ekspertyza będzie unikalnym wsparciem dla klientów z tej branży", komentuje Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.

Agata Janda ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Od 2010 roku zajmuje się doradztwem hotelowym. Przez wiele lat była związana z Knight Frank Hotels w Londynie realizując projekty na terenie całej Europy. Doradzała przy nowych projektach deweloperskich, istniejących obiektach i portfelach hotelowych. Jej doświadczenie obejmuje analizy lokalizacji, studia wykonalności, wybór operatora, prognozy finansowe, wyceny, konsulting strategiczny, doradztwo inwestycyjne. W swojej dotychczasowej karierze doradzała przy ponad 300 obiektach, na rzecz zarówno międzynarodowych grup hotelowych, funduszy inwestycyjnych, instytucji finansowych, jak i prywatnego kapitału. Reprezentowała m.in. Land Securities, Westmont Hospitality Group, JP Morgan, HSBC, Santander, Melia Hotels International. Czołowe projekty w których uczestniczyła to między innymi portfel kredytów Octopus Portfolio w Hiszpanii, Hotele Four Seasons i Bulgari w Londynie, Hard Rock Hotel w Davos czy Sheraton Congress Hotel we Frankfurcie.

Agata jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Skövde w Szwecji. Ukończyła również studia podyplomowe w College of Estate Management w Reading, w Wielkiej Brytanii.