Informacja prasowa

JLL Polska dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej

JLL konsekwentnie realizuje strategię obecności w obszarze ESG

07 czerwca 2022

Firma JLL nawiązała współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Energii Wiatrowej (PSEW) i tym samym umacnia swoją pozycję jako rzecznika ESG dla rynku aktywów w Polsce.

Wspieranie zmian, które mają znaczenie

JLL jako globalny doradca przy transakcjach związanych z aktywami, poza nieruchomościami stawia także duży nacisk na aktywa OZE, w tym energetykę wiatrową. Nawiązanie współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energii Wiatrowej jest kolejnym krokiem na drodze umacniania pozycji JLL jako lidera obszarów ESG w Polsce i drugim tego typu partnerstwem po ogłoszonym na początku 2022 roku dołączeniu do Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki.

Energy and Infrastructure Advisory

Z końcem 2021 roku, JLL Polska rozszerzył kompetencje doradcze o Energy and Infrastructure Advisory, stając się tym samym czwartym krajem w Europie, po Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoszech, w którym oferowane są eksperckie usługi firmy w zakresie OZE. Europejski zespół Energy and Infrastructure zalicza się do najaktywniejszych praktyk doradczych przy transakcjach OZE w Europie, a pod względem liczby transakcji w obszarze magazynów energii  plasuje się na pierwszym miejscu globalnie.

Konsolidacja energetyki odnawialnej

„Transformacja energetyczna wymaga intensywnego rozwoju energetyki wiatrowej onshore i offshore. Jako JLL Polska chcemy aktywnie brać udział w tej transformacji rozwijając ofertę doradztwa transakcyjnego w obszarze energetyki odnawialnej. Przemyślane decyzje inwestycyjne wymagają dziś coraz szerszego podejścia do analiz uwzględniającego globalne wyzwania w obszarze ESG oraz bezpieczeństwa energetycznego. W ramach nowej praktyki Energy and Infrastructure Advisory w dziale Rynków Kapitałowych JLL, blisko współpracujemy z ekspertami Corporate Finance i Capital Raising z Frankfurtu, Londynu i Nowego Jorku stając się motorem napędowym do rozwoju biznesu w Polsce ” – podkreśla Rafał Skowroński, Head of Energy and Infrastructure Advisory Poland w JLL.

Potencjał biznesowy transformacji energetycznej Polski

„Energetyka i infrastruktura są naturalnymi kierunkami rozwoju dla JLL. Będąc rzecznikiem ESG dla sektora nieruchomości chcemy intensywniej wspierać polski sektor energetyki odnawialnej w dostępie do kapitału rozwojowego – komentuje Paweł Okoński, Deputy Head of Energy and Infrastructure Advisory Poland w JLL. „Warto podkreślić, że Polska jest jednym z najbardziej interesujących rynków w Europie w obszarze OZE ze względu na konieczność radykalnej zmiany mixu energetycznego. Międzynarodowi inwestorzy, którym aktualnie doradzamy przy transakcjach w Polsce widzą bardzo duży potencjał rozwojowy naszego rynku i chcą aktywnie inwestować w projekty OZE na każdym etapie rozwoju. Lokalni deweloperzy z kolei są otwarci na współpracę z inwestorami w różnych formułach i doceniają nasz track-record w obszarze OZE oraz rozbudowaną sieć inwestorów, do których mamy dostęp jako część europejskiego zespołu Energy and Infrastructure. W ramach współpracy z deweloperami skupiamy się na pozyskiwaniu finansowania kapitałowego i mezzanine dla projektów w fazie dewelopmentu oraz finansowania pomostowego aż do etapu realizacji, a także w pozyskiwaniu inwestorów na działające projekty” – dodaje Okoński.

Czytaj więcej o przyjętej przez JLL Polska nowej Strategii 2025


O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W tym celu firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 19,4 mld USD zatrudniającą na koniec marca 2022r. ponad 100 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated.