Informacja prasowa

JLL powołuje strategiczny panel doradczy i ogłasza awanse

Firma stawia na holistyczny model współpracy z klientami. Powołanie nowego organu doradczego oraz wzmocnienie składu Zarządu są odpowiedzią na wyzwania rynku.

19 stycznia 2021

Pomimo trwającej pandemii, JLL zakończył 2020 rok wieloma sukcesami. Firma dostosowuje się globalnie do zmian na rynku nieruchomości i aby jeszcze lepiej odpowiadać na wyzwania przyszłości, stawia na bardziej holistyczny model współpracy z klientami, obejmujący różnorodne aspekty otoczenia biznesowego.

Dlatego też JLL powołuje przy Zarządzie strategiczny panel doradczy (Strategic Advisory Panel), którego celem jest szersza analiza i obiektywne spojrzenie na kierunki rozwoju gospodarczego i rynku nieruchomości w Polsce. Model ten, działający w formule think tanku, ma na celu zintegrowanie kompleksowej wiedzy JLL z wielu obszarów rynku nieruchomości oraz zakłada udział zewnętrznych ekspertów z tak zróżnicowanych środowisk jak technologie, zaawansowana analiza danych czy przywództwo.

Dążymy do jeszcze silniejszych partnerskich relacji z naszymi klientami w oparciu o unikalną wiedzę i doświadczenie rynkowe. Wzmacniając kompetencje doradcze i budując szersze, niezależne spojrzenie na kierunki rozwoju gospodarczego i rynku nieruchomości tworzymy panel doradczy - Strategic Advisory Panel – na którego czele stanie Kazimierz Kirejczyk, komentuje Mateusz Bonca, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.

Zmiany w modelu działania wiążą się także ze zmianami organizacyjnymi będącymi częścią planu sukcesji w polskim oddziale JLL.

Awanse i zmiany w zespole rynków kapitałowych 

JLL powołuje do Zarządu Tomasza Pucha, który jednocześnie obejmie funkcję Dyrektora Działu Rynków Kapitałowych w Polsce. Tomasz ma 21 lat doświadczenia w sektorze nieruchomości komercyjnych. Do tej pory zarządzał zespołem ekspertów specjalizujących się w transakcjach sprzedaży/kupna projektów biurowych i magazynowych na terenie całego kraju. Wartość transakcji inwestycyjnych sfinalizowanych jego udziałem wynosi ok. 11 mld euro.

Równolegle, Agnieszka Kołat awansuje na stanowisko Executive Director, Retail Investment i będzie odpowiadała za dalszy rozwój inwestycyjnego biznesu handlowego. JLL fundamentalnie wierzy w długookresową wartość tego segmentu oraz potrzebę wsparcia klientów.

Awanse i zmiany w zespole biurowym

Do Zarządu JLL dołącza również Tomasz Czuba, obejmując jednocześnie stanowisko Dyrektora Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy. Tomasz Czuba ma 18 lat doświadczenia na rynku nieruchomości w Polsce. Do tej pory zarządzał zespołem ekspertów ds. wynajmu powierzchni biurowych (w imieniu deweloperów oraz funduszy inwestycyjnych), pracujących obecnie nad komercjalizacją budynków o łącznej powierzchni ponad 500 tys. mkw.

Jednocześnie pracami zespołu ds. reprezentacji właścicieli obiektów biurowych pokieruje Piotr Kamiński, który ma wieloletnie doświadczenie pracy w nieruchomościach komercyjnych i w JLL zajmuje się obsługą strategicznych klientów działu. Równolegle, Michał Lis awansuje na stanowisko Senior Director w zespole reprezentacji wynajmującego i będzie odpowiadał za rozwój tego biznesu na rynkach regionalnych.

Awanse i zmiany w zespole mieszkaniowym

W drugiej połowie roku do Zarządu JLL w Polsce dołączy też Paweł Sztejter, zastępując w nim Kazimierza Kirejczyka, z którym obecnie wspólnie kierują pracami działu mieszkaniowego. Paweł posiada ponad 25 - letnie doświadczenie związane z rynkiem mieszkaniowym i odpowiada dziś za relacje z podmiotami działającymi w sektorze budownictwa mieszkaniowego i za aktywności firmy w zakresie doradztwa deweloperskiego i transakcyjnego.

Nowy lider zespołu zarządzania projektami 

Z początkiem lutego na stanowisko Dyrektora Działu Zarządzania Projektami w JLL dołączy Artur Pakuła. To ekspert z 20-letnim doświadczeniem zdobytym we wszystkich sektorach rynku nieruchomości. Artur realizował projekty we współpracy z wiodącymi deweloperami komercyjnymi, globalnymi instytucjami finansowymi i technologicznymi, funduszami inwestycyjnymi, najemcami korporacyjnymi oraz inwestorami indywidualnymi. W JLL będzie odpowiadał za rozwój biznesu z obszaru zarządzania projektami i doradztwa technicznego, koncentrując się na innowacjach technologicznych, ze szczególnym akcentem na usługi z obszaru zrównoważonego rozwoju. To jeden z priorytetów firmy na całym świecie.

Czas transformacji

Ogłoszone przez JLL zmiany wiążą się z decyzją Agaty Sekuły (kierującej do tej pory zespołem rynków kapitałowych), która obejmie ważne stanowisko poza biznesem konsultingowym, pozostając jednak w sektorze nieruchomości. Szczegóły związane z nowymi planami zawodowymi Agaty zostaną podane w najbliższym czasie.

Jednocześnie Anna Młyniec (kierująca do tej pory zespołem ds. wynajmu powierzchni biurowych i reprezentacji najemcy), podjęła decyzję o przerwie w karierze zawodowej. Jej funkcję objął Tomasz Czuba, który będzie nadawał długofalowy kierunek praktyki biurowej w firmie. Równolegle, Anna – jako jedna z najbardziej uznanych w Polsce ekspertek w tym segmencie pozostanie niezależnym, zewnętrznym, doradcą w ramach Strategic Advisory Panel.

„Gratuluję awansów wszystkim liderom powołanym do nowych ról. Jestem przekonany, że będziemy wspólnie kontynuowali dobrą współpracę i wzmacniali nasze partnerskie relacje z klientami. Jednocześnie, serdecznie dziękuję Annie Młyniec i Agacie Sekule za lata pracy i zbudowanie wiodącej pozycji JLL na polskim rynku, jak również za stworzenie silnych zespołów eksperckich oraz przygotowanie i wdrożenie planu sukcesji. Gratuluję również nowych wyzwań i wierzę, że wprowadzane zmiany będą miały pozytywny wpływ na dalszy rozwój sektora nieruchomości w Polsce i Europie Centralnej”, podsumowuje Mateusz Bonca.

O JLL